Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Mark Gebbie & Cheryl Murphy
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Jen Laird
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Kathleen Griffiths (stroke), Olivia Underwood, Virginia Dougherty, Brooke Casey + Emily Lawson (cox)
Coached by: Neil Thomson
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Trent Morris
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Rachel Arbuckle & Luke O'Neil
|
||||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Peason
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham
|
||||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Mark Gebbie & Cheryl Murphy
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Trent Morris
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Peason
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Jen Laird
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Kathleen Griffiths (stroke), Olivia Underwood, Virginia Dougherty, Brooke Casey + Emily Lawson (cox)
Coached by: Neil Thomson
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Rachel Arbuckle & Luke O'Neil
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Kathleen Griffiths (stroke), Olivia Underwood, Virginia Dougherty, Brooke Casey + Emily Lawson (cox)
Coached by: Neil Thomson
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Peason
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Mike Baker & Rebecca Baker
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Sophie Gilchrist
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
Coached by: Jen Laird
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Rachel Arbuckle & Luke O'Neil
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Trent Morris
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Rachel Arbuckle & Luke O'Neil
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#3
STMG
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Mark Gebbie & Cheryl Murphy
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury & Matt Korn
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#3
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Trent Morris
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Kathleen Griffiths (stroke), Olivia Underwood, Virginia Dougherty, Brooke Casey + Emily Lawson (cox)
Coached by: Neil Thomson
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Peason
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Neil Thomson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Jen Laird
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
Coached by: Jen Laird
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Trent Morris
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Rachel Arbuckle & Luke O'Neil
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Mike Baker & Rebecca Baker
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Briar Stewart (stroke), Amanda Faletanoai, Alexander Fowler-Whalley, Olivia Smith + Emily Levin (cox)
Coached by: M Scott
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#4
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Rachel Arbuckle & Luke O'Neil
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#3
STMG
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Sophie Gilchrist
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Natasha Mulligan & Kim Verbarkel
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Andrew MacIntosh
|
Social