Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Dan Kelly & Brian Smith
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: T Dolan & L Banton
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
||||
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: M Trautvetter & Don McDonald
|
||||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Cameron Pierce
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: T Dolan & L Banton
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Nicole Daniels & Chris Goudie
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: T Dolan & L Banton
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: T Dolan & L Banton
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Steve Finlayson & Simon Aubrey
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#3
STBD
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Dan Kelly & Brian Smith
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: M Trautvetter & Don McDonald
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Cameron Pierce
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Nicole Daniels & Chris Goudie
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Gary Ivamy & Brian Smith
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Steve Finlayson & Simon Aubrey
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#3
CBHS
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#3
MLBB
Coached by: Dave Henry
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Tristan Kramers & Trevor Manners
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Pete Tong
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#4
STBD
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Jason Parris-Oswald & James Stokes
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Gary Ivamy & Brian Smith
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#3
STBD
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Pete Tong
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#4
STBD
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: Dave Henry
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Allan Tong & Bruce Tong
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Cameron Pierce
|
|||
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: M Trautvetter & Don McDonald
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#3
CBHS
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#2
LYTT
Coached by: Julia Edwards
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Dan Kelly & Brian Smith
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: T Dolan & L Banton
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Nicole Daniels & Chris Goudie
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Tristan Kramers & Trevor Manners
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#2
FRAS
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: R Condon
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Steve Finlayson & Simon Aubrey
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Ewan Atherton
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: T Dolan & L Banton
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Steve Finlayson & Simon Aubrey
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#3
MLBB
Coached by: Dave Henry
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Jason Parris-Oswald & James Stokes
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
Social