Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Sophie Gilchrist
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
||||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
||||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
||||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
||||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#4
SLDG
Coached by: Russell Jenkins
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
||||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Leighton Montgomery
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: NELC
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Sophie Gilchrist
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Isabel McLernon
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Leighton Montgomery
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Michael Thorpe
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#3
SLDG
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#2
QCHA
Coached by: David Bugler
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#4
SLDG
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Rachel Wilson & Aleeshia Wilson
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#3
SLDG
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#3
GGHS
Coached by: Michael Thorpe
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#2
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Isabel McLernon
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#2
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Lilian Clayton-Greene
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Michael Thorpe
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#2
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Micheal Thorpe
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Lilian Clayton-Greene
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#3
SLDG
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#4
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#4
SLDG
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#2
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: NELC
|
|||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Leighton Montgomery
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#3
GGHS
Coached by: Michael Thorpe
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Sophie Gilchrist
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Rachel Wilson & Aleeshia Wilson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Isabel McLernon
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb
|
Social