You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Trevor Manners
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#3
MLBB
Coached by: Dave Henry
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Sophie Gilchrist
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Allan Tong & Bruce Tong
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nic Bixley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Cameron Bell
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Sean Leckie & Maia Solomon
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: T Upchurch & R Sicely
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dave Henry
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Katie Philp & Monique Davis
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Pete Tong & Tristan Kramers
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry & Chris Goudie
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
STOR
STOR
Wellington |
Crew
#1
STOR
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Matt McGovern
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: T Moorhouse & T Greig
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Carly Halkett
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Samuel Liggins (stroke), James Bridgman, Matthew O'Halloran, Mitchell Gellert + Benjamin Sandston (cox)
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Chris Cole
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Ewan Atherton
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Ross Lindstrom
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Rachel O'Connor
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#3
SLDG
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#4
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Ej Reichardt
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Cameron Sweetman & Steven Mayo-Smith
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Michael Thorpe
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Tara Moore (stroke), Sophie Shingleton, Simone Woodford, Tess Maitland + Katie Middleton-Tansey (cox)
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Maurice Maxwell & Annabel Ritchie
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nic Bixley
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey & Stacey Lithgow
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Madeline Starnes (stroke), Isabella Rowley, Olive McIntosh-Oakley, Emma Belworthy Lewthwaite + Nicola Cryer (cox)
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: T Upchurch & R Sicely
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Barry Bryant & David Potts
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Kayla Hill-Liddle (stroke), Kassandra Lovegrove, Bessie Clarke, Jessica Lusby + Evanya Fraser-Leau (cox)
Coached by: Alex Ritchie
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Allan Tong & Bruce Tong
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Jack Allan & Shane Black
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Rachel O'Connor
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Carly Halkett
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Dan Kelly & Brian Smith
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: T Dolan & L Banton
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Nicole Daniels & Chris Goudie
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Tristan Kramers & Trevor Manners
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Alun Brown
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#2
FRAS
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Leanne Scully
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Jon Hughes
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Micheal Thorpe
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Sophie Gilchrist
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Clive Steenson
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Kim O'Neill
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Bailey Jeffrey-Butler (stroke), Lucy Shingleton, Georgia Hale, Thomasina Loeffen + Georgia Ward (cox)
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Gary Ivamy & Brian Smith
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Ej Reichardt
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Wayne Moore
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#3
STAN
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
WTSC
WTSC
Auckland |
Crew
#1
WTSC
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
PIOP
PIOP
Waikato/BoP |
Crew
#1
PIOP
Coached by: Clive Steenson & Wayne Asplin
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Grace Donald
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: D McDonald
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Ron Satherley
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Cameron Bell
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Kris Reilly-Simmons
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Scott Keene
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry & Chris Goudie
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Tony O'Connor & Peter O'Connor
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Nicholas Murdoch (stroke), Jakob Scotts-Bahle, Conor McIntosh, Cathan Tamarapa + Mitchell Horwell (cox)
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Maurice Maxwell & Annabel Ritchie
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Lilian Clayton-Greene
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: K Back & T Greig
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Dan Kelly & Brian Smith
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Mark Clemo & Ben Keily
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Hugo Gulliver
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Jen Laird & Nigel Atherfold
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham & Melanie Vink
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Olivia Hartstone
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Melissa Niemandt (stroke), Courtney Sheehan, Charlotte Gibson, Alahna Walker + Joshua Nicol-Molitor (cox)
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Michela Verwey (stroke), Kathryn Lammers, Jenna Smeehuyzen, Kristie Nicholson + Mackenzie Aitken (cox)
Coached by: Karl Morgan & Jessica Jones
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Maurice Maxwell & Annabel Ritchie
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: T Dolan & L Banton
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Andrew Bell
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Cameron Pierce
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Sean Durkin & Br Terrance Costello
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Sean Durkin & Matt Putt
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Scott Keene
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Fred Strachan
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Leanne Scully
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nic Bixley
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Jonathon Squires
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham & Armin Svoboda Jr
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: T Dolan & L Banton
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Steve Finlayson & Simon Aubrey
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Alison Coates & Nigel Atherfold
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#3
MLBG
Ingrid Binstead-Pickering (stroke), Abbey Burns, Danielle Kerwin, Lauren Honeybone + Poppy Skudder (cox)
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Joshua Gaby-Sutherland (stroke), Kurt Tudor, Reuben Stevenson, Liam Burgess + Anneliese Lethborg (cox)
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Steven Mayo-Smith & Cameron Sweetman
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Spriggens & R Sicely
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Gus Burgen
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
ONSL
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Andrew Bell
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Rachel Wilson & Aleeshia Wilson
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Fili Liua'Ana & Matt Liua'Ana
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Neil Pulford & R Condon
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bob Gilchrist
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Tristan Kramers
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Wayne Moore
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
|
Social