Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Karen Parcell & Graham Watt
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Carly Halkett
|
||||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Gary Ivamy & Brian Smith
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Lloyd Widdison & Lloyd Banton
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Cameron Bell
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Karen Parcell & Graham Watt
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Carly Halkett
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Gary Ivamy & Brian Smith
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Cameron Bell
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Lloyd Widdison & Lloyd Banton
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Sean Leckie & Maia Solomon
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Andrew Bell
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Scott Keene
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
WMEA
WMEA
Marlborough |
Crew
#1
WMEA
Coached by: NELC
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: Luke Van Velthoovan
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Shaun Taylor
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Karen Parcell & Graham Watt
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: Luke Van Velthoovan
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Sean Leckie & Maia Solomon
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Matt Schmidt
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#3
MLBB
Coached by: Luke Van Velthoovan
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Cameron Bell
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Sean Leckie & Maia Solomon
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: T Upchurch & R Sicely
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dave Henry
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Carly Halkett
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Lloyd Widdison & Lloyd Banton
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Michael Thorpe
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#3
STBD
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Gary Ivamy & Brian Smith
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Andrew Bell
|
|||
Entity
WMEA
WMEA
Marlborough |
Crew
#1
WMEA
Coached by: NELC
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Scott Keene
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Spriggens & R Sicely
|
Social