Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Leanne Scully
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Quentin Annan
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Jack Allan & Shane Black
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Rose French
|
||||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Dick Tripp
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
|
||||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: NELC
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Jack Allan & Shane Black
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Isabel McLernon
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Rachel Wilson & Aleeshia Wilson
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Matt McGovern
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Quentin Annan
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Rose French
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#2
TIMG
Coached by: Rachel Wilson & Aleeshia Wilson
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Leanne Scully
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: NELC
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Leanne Scully
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Karl Morgan & Jessica Jones
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Rose French
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nic Bixley
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Rose French
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Matt McGovern
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nic Bixley
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Fili Liua'Ana & Matt Liua'Ana
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Karin Mary & Kimberley Pilbrow
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#2
TIMG
Coached by: Rachel Wilson & Aleeshia Wilson
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Karin Mary & Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Allan Tong & Bruce Tong
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Leanne Scully
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Fili Liua'Ana & Matt Liua'Ana
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Rose French
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Karl Morgan & Jessica Jones
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Micheal Thorpe
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Leanne Scully
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nic Bixley
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Jonathon Squires
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham & Armin Svoboda Jr
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Quentin Annan
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: NELC
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Isabel McLernon
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Clive Stgeenson
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Jack Allan & Shane Black
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Matt McGovern
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Megan Walling
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Rose French
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Rachel Wilson & Aleeshia Wilson
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Karl Morgan & Jessica Jones
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Chris Newman & Nigel Atherfold
|
Social