Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Jack Allan
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Quentin Annan
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#4
JHAR
Coached by: Leanne Scully
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Quentin Annan
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Jack Allan & Shane Black
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: NELC
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Dick Tripp
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Leanne Scully
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#3
JHAR
Coached by: Jack Allan & Shane Black
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Lilian Clayton-Greene
|
|||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Leighton Montgomery
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Rose French
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Isabel McLernon
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Rose French
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
Social