Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Sophie Gilchrist
|
||||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Dave Reid
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Georgina Lawrence (stroke), Lucy Hutchinson, Tessa Jenkins, Gabriella Scott-Lister + Alice Williams (cox)
Coached by: Arnie Lafleur & Nigel Atherfold
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Madeline Starnes (stroke), Isabella Rowley, Olive McIntosh-Oakley, Emma Belworthy Lewthwaite + Nicola Cryer (cox)
Coached by: Mark Ware
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Georgina Lawrence (stroke), Lucy Hutchinson, Tessa Jenkins, Gabriella Scott-Lister + Alice Williams (cox)
Coached by: Arnie Lafleur & Nigel Atherfold
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Alex Ritchie
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Madeline Starnes (stroke), Isabella Rowley, Olive McIntosh-Oakley, Emma Belworthy Lewthwaite + Nicola Cryer (cox)
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Monique Davies & Katie Philp
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Spriggens & R Sicely
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Sophie Gilchrist
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Georgina Lawrence (stroke), Lucy Hutchinson, Tessa Jenkins, Gabriella Scott-Lister + Alice Williams (cox)
Coached by: Arnie Lafleur & Nigel Atherfold
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Monique Davies & Katie Philp
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Spriggens & R Sicely
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Dave Reid
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Madeline Starnes (stroke), Isabella Rowley, Olive McIntosh-Oakley, Emma Belworthy Lewthwaite + Nicola Cryer (cox)
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Alex Ritchie
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
Coached by: Alison Coats & Nigel Atherfold
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Allan Tong & Bruce Tong
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Mark Print
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Katie Philp & Monique Davis
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: C Smith
|
Social