Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Andrew Bell
|
||||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
||||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Dave Varney
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
|
||||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Joshua Gaby-Sutherland (stroke), Kurt Tudor, Reuben Stevenson, Liam Burgess + Anneliese Lethborg (cox)
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Steven Mayo-Smith & Cameron Sweetman
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Gus Burgen
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Steven Mayo-Smith & Cameron Sweetman
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Gus Burgen
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
ONSL
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: James Klaassen & Sean Durkin
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Andrew Bell
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Spriggens & R Sicely
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Dave Varney
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: James Klaassen & Sean Durkin
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Joshua Gaby-Sutherland (stroke), Kurt Tudor, Reuben Stevenson, Liam Burgess + Anneliese Lethborg (cox)
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Steven Mayo-Smith & Cameron Sweetman
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Spriggens & R Sicely
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Gus Burgen
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
ONSL
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Andrew Bell
|
Social