Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: R Brock
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
||||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Shaun Taylor
|
||||
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Neil Pulford & R Condon
|
||||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & John Hallwright
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
||||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
||||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
||||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#2
LYTT
Coached by: Julia Edwards
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bob Gilchrist
|
||||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: A Riddle
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Carly Halkett
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: Bob Gilchrist
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: R Brock
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & John Hallwright
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#2
LYTT
Coached by: Julia Edwards
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bob Gilchrist
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: R Condon
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Gary Ivamy & Brian Smith
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Neil Pulford & R Condon
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Tristan Kramers
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Cameron Pierce
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Pete Tong
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Tristan Kramers
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#3
LYTT
Coached by: Julia Edwards
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Pete Tong
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Gary Ivamy & Brian Smith
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#2
AQUI
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Tristan Kramers & Lewis Richards
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Wayne Moore
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Neil Pulford & R Condon
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bob Gilchrist
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Tristan Kramers
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: R Brock
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Wayne Moore
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#2
LYTT
Coached by: Julia Edwards
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris & Peter Moody
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Gary Ivamy & Brian Smith
|
|||
Entity
CAMP
CAMP
East Coast |
Crew
#1
CAMP
Coached by: Michael Thorpe
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Carly Halkett
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Cameron Pierce
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: R Condon
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Wayne Moore
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#3
AQUI
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & John Hallwright
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: Bob Gilchrist
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Pete Tong
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#3
LYTT
Coached by: Julia Edwards
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
Social