Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
||||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Campbell Lowe
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
||||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda & Fe McLachlan
|
||||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Michela Verwey
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Shaun Trask
|
||||
Entity
PIOP
PIOP
Waikato/BoP |
Crew
#1
PIOP
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
|
||||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
|
||||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda & Fe McLachlan
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Michela Verwey
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Shaun Trask
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda & Fe McLachlan
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Campbell Lowe
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Todd Petherick
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
PIOP
PIOP
Waikato/BoP |
Crew
#1
PIOP
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda & Fe McLachlan
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Dale Maher & Michelle Barry
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#2
MLBG
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Michela Verwey
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Todd Petherick
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
PIOP
PIOP
Waikato/BoP |
Crew
#1
PIOP
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Matt Korn
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Phoebe Spoors & Georgia Meates
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda & Fe McLachlan
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Campbell Lowe
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Campbell Lowe
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Shaun Trask
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Dale Maher & Michelle Barry
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Russell Everett
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Matt Korn
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#2
MLBG
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda & Fe McLachlan
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#3
TRGG
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
Social