You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nick Bixly
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (8:22.10)
- Repechage 2: placed 7th (6:59.16)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 6th (8:36.93)
Crew
#2
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (8:59.04)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nick Bixley
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Event
13
G U15 4+
Sponsored by: MacKenzie Pharmacy Ltd & Twizel Holiday Park
Crew
#1
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 7th (8:54.93)
Crew
#1
DIOC
Harriet Taylor (stroke), Brooke Casey, Rosie McDermott, Olivia Underwood, Meghan Seel, Savannah Walker, Jessica Doughty, Maria Burns + Sophie Scott (cox)
Coached by: Olivia Hartstone
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 4th (7:23.00)
- Repechage 2: placed 2nd (7:47.62)
- B Final: placed 2nd (7:22.87)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (8:09.02)
- Repechage 1: placed 6th (8:43.75)
- B Final: placed 2nd (8:19.43)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Olivia Hartstone
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 5th (8:03.99)
- Repechage 2: placed 7th (8:13.13)
Crew
#1
DIOC
Amy Mills (stroke), Kathleen Griffiths, Virginia Dougherty, Paige Turley, Rosie McDermott, Olivia Underwood, Sarah Caro, Charlottte Orange + Olivia Bollen (cox)
Coached by: Nick Bixley
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 2nd (7:23.36)
- Repechage 1: placed 2nd (7:12.43)
- A Final: placed 4th (7:20.56)
Event
33
G L18 2X
Sponsored by: Dunedin Regatta Club
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (9:07.70)
- Repechage 2: placed 7th (8:33.38)
Event
35
G U16 4+
Sponsored by: Mackenzie District Council & Twizel Community
Crew
#1
DIOC
Coached by: Olivia Hartstone
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (8:36.36)
- Repechage 1: placed 5th (8:13.09)
- B Final: placed 6th (8:20.57)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (8:05.37)
- Repechage 2: placed 4th (7:50.76)
- B Final: placed 5th (7:51.69)
Crew
#1
DIOC
Issey Wilson (stroke), Anna Kermode, Emilee Wright, Annabelle Brewer, Holly McKenzie, Jasmine Charteris, India Ludbrook, Sophie Fairclough + Rachel Hooks (cox)
Coached by: Renee Hartshorne
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (7:45.04)
- Repechage 2: placed 4th (8:01.33)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nick Bixley
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 2nd (8:41.41)
- Semi-final 3: placed 1st (7:48.61)
- A Final: placed 4th (7:47.10)
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
Crew
#1
DIOC
Harriet Taylor (stroke), Emily O'Halloran, Amy Mills, Olivia Underwood, Virginia Dougherty, Gabrielle Smith, Amelia Ewen, Paige Turley + Olivia Rose (cox)
Coached by: Rob Ryan
- Click to expand crew ⇨
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (3:56.12)
- Repechage 1: placed 3rd (6:57.21)
- A Final: placed 8th (7:06.66)
Social