You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Event
1
B U17 1X
Sponsored by: Twizel Auto & Rex Miller Engineering
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 7: placed 2nd (8:05.21)
- Semi-final 2: placed 4th (7:46.62)
- B Final: placed 3rd (8:00.06)
Event
1
B U17 1X
Sponsored by: Twizel Auto & Rex Miller Engineering
Crew
#3
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 4th (8:17.22)
- Semi-final 1: placed 8th (8:33.26)
Event
1
B U17 1X
Sponsored by: Twizel Auto & Rex Miller Engineering
Crew
#4
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (8:14.59)
- Repechage 1: placed 7th (6:54.52)
Crew
#1
STPC
Mikayla MacDonald (stroke), Isabella Cochrane, Rosemary Troughton, Hannah Stannard + Nichola McLellan (cox)
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 7th (8:22.38)
- Repechage 1: placed 5th (6:43.87)
- B Final: scratched
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 2nd (7:48.04)
- Repechage 1: placed 2nd (6:28.87)
- A Final: placed 5th (7:34.24)
Crew
#2
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 3rd (8:03.84)
- Repechage 2: placed 5th (6:56.92)
- B Final: placed 2nd (7:48.38)
Crew
#1
STPC
Lauren Hancock (stroke), Bailey van Marrewijk, Summer Morrison, Conner Simes + Petrina Sheldon (cox)
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 2nd (8:24.74)
- Repechage 1: placed 3rd (6:50.45)
- B Final: placed 2nd (8:11.11)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Event
6
G U18 2X
Sponsored by: The Musterers Hut & Upper Waitaki Electrical
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Event
8
G U16 1X
Sponsored by: Bruce Fraser
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 2nd (8:51.12)
- Semi-final 2: placed 4th (8:31.08)
- A Final: placed 4th (8:29.95)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 2nd (7:43.69)
- Repechage 2: placed 2nd (8:06.90)
- A Final: placed 4th (7:29.84)
Event
13
G U15 4+
Sponsored by: MacKenzie Pharmacy Ltd & Twizel Holiday Park
Crew
#1
STPC
Lauren Hancock (stroke), Bailey van Marrewijk, Summer Morrison, Conner Simes + Petrina Sheldon (cox)
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 3rd (8:13.49)
- Repechage 2: placed 3rd (8:24.79)
- B Final: placed 2nd (8:08.34)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 6th (6:59.60)
- Repechage 1: placed 4th (7:05.05)
- B Final: placed 4th (7:00.02)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 4th (7:11.98)
- Repechage 1: placed 3rd (7:27.40)
- B Final: placed 2nd (7:07.72)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 2nd (7:05.37)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:01.30)
- A Final: placed 2nd (6:52.09)
Crew
#2
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 2nd (7:09.08)
- Semi-final 1: placed 6th (7:08.25)
- B Final: placed 2nd (6:59.45)
Crew
#3
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 3rd (7:11.61)
- Repechage 2: placed 2nd (7:31.36)
- Semi-final 1: placed 5th (7:06.53)
- B Final: placed 8th (7:16.76)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 1st (8:01.80)
- Semi-final 1: placed 1st (7:59.51)
- A Final: placed 1st (7:48.82)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 4th (7:57.19)
- Repechage 1: placed 5th (8:04.52)
- B Final: placed 3rd (7:55.13)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 1st (7:19.77)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:04.63)
- A Final: placed 2nd (7:09.04)
Crew
#2
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 4th (7:45.17)
- Semi-final 3: placed 4th (7:23.78)
- B Final: placed 5th (7:35.75)
Crew
#3
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 5th (7:47.66)
- Repechage 2: placed 2nd (7:47.06)
- Semi-final 4: placed 7th (7:42.88)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 5th (9:03.21)
- Repechage 1: placed 3rd (9:05.81)
- Semi-final 2: placed 7th (8:54.46)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 1st (7:48.94)
Crew
#2
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 6th (8:23.68)
- Repechage 2: placed 3rd (8:00.13)
- Semi-final 1: placed 6th (7:58.22)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: result (EXC)
Event
35
G U16 4+
Sponsored by: Mackenzie District Council & Twizel Community
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 3rd (8:01.25)
- Repechage 1: placed 2nd (7:54.38)
- B Final: placed 1st (7:59.97)
Crew
#1
STPC
Jack Sargent (stroke), Cory Morrison, Lachlan Glass, Jack Foster, Christopher Milson, John Atkinson, Jesse Arends, Murdoch Holmes + Patrick Wills (cox)
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (6:42.79)
- Repechage 2: placed 5th (6:33.31)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 5th (7:56.09)
- Repechage 1: placed 5th (7:55.72)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 4th (8:36.44)
- Semi-final 3: placed 6th (8:18.40)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
STPC
Mikayla MacDonald (stroke), Danelle Murphy, Charlotte Young, Shannen Gregan + Nichola McLellan (cox)
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 7th (REL)
- Repechage 1: placed 1st (7:40.21)
- A Final: placed 1st (7:37.44)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 1st (4:20.97)
- Semi-final 1: placed 1st (7:52.20)
- A Final: placed 4th (7:52.20)
Crew
#1
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 7th (4:44.09)
Crew
#2
STPC
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 6: placed 6th (4:36.97)
- Repechage 1: placed 6th (8:32.20)
Crew
#1
STPC
Eloise Dowse (stroke), Hannah Maher, Peta van Rijen, Sarah Joubert, Abby Lenssen, Bayly Camp, Lauren Russell, Emily Munro + Nichola McLellan (cox)
- Click to expand crew ⇨
STPC
STPC
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Social