You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 4th (8:12.45)
- Repechage 2: placed 4th (6:42.89)
- B Final: placed 3rd (8:00.59)
Event
6
G U18 2X
Sponsored by: The Musterers Hut & Upper Waitaki Electrical
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Event
8
G U16 1X
Sponsored by: Bruce Fraser
Crew
#1
WLGC
Coached by: Mark Ware
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 7th (9:58.53)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 3rd (7:51.93)
- Repechage 1: placed 5th (7:09.09)
- B Final: placed 2nd (7:41.57)
Crew
#2
WLGC
Madeline Starnes (stroke), Lillias Henderson, Olive McIntosh-Oakley, Olivia Buchanan + Mallory Bishop (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 5th (7:52.37)
- Repechage 1: placed 6th (7:10.38)
- B Final: placed 5th (7:46.51)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 4th (8:36.02)
- Repechage 1: placed 4th (8:50.76)
- B Final: placed 1st (8:22.03)
Crew
#1
WLGC
Lizzie Holmes (stroke), Amelia Rhodes, Anika Terry, Annabel Higgie, Emma Rudge, Rebecca Stanley, Ashlee Roberts, Megan Girdwood + Darian Maughan (cox)
Coached by: Mark Ware
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 4th (7:31.76)
- Repechage 1: placed 3rd (8:00.61)
- B Final: placed 6th (7:29.13)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 6: placed 4th (8:50.11)
- Semi-final 3: placed 2nd (8:36.17)
- A Final: placed 8th (8:40.89)
Crew
#3
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 4th (8:50.58)
- Semi-final 4: placed 7th (9:06.53)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Mark Ware
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 5th (9:12.67)
- Repechage 1: placed 8th (10:00.59)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Mark Ware
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 4th (8:02.45)
- Repechage 2: placed 8th (8:29.41)
Crew
#2
WLGC
Coached by: Mark Ware
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 6th (8:28.10)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 1st (8:29.94)
- Semi-final 2: placed 1st (8:19.30)
- A Final: placed 5th (8:35.75)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Mark Ware
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 8th (9:28.36)
Crew
#1
WLGC
Lucy Saunders (stroke), Christina Neil, Isabelle Paul, Sophie Fitzgerald, Alex Ware, Isabella Rowley, Georgina Bourke, Lillias Henderson + Nicola Cryer (cox)
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 3rd (7:35.05)
- Repechage 1: placed 6th (7:18.40)
- A Final: placed 5th (7:25.39)
Event
33
G L18 2X
Sponsored by: Dunedin Regatta Club
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 6th (9:26.06)
Event
35
G U16 4+
Sponsored by: Mackenzie District Council & Twizel Community
Crew
#1
WLGC
Coached by: Mark Ware
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 4th (8:08.40)
- Repechage 2: placed 2nd (7:57.17)
- B Final: placed 2nd (8:04.81)
Event
35
G U16 4+
Sponsored by: Mackenzie District Council & Twizel Community
Crew
#2
WLGC
Coached by: Mark Ware
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 8th (8:45.56)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 6: placed 7th (9:19.36)
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 5: placed 5th (8:56.58)
- Repechage 1: placed 2nd (8:22.42)
- Semi-final 3: placed 3rd (8:07.06)
- B Final: placed 8th (8:28.25)
Crew
#3
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 8th (9:08.65)
Crew
#4
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 3rd (8:25.05)
- Semi-final 4: placed 6th (8:18.75)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Mark Ware
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 5th (10:30.88)
- Repechage 2: placed 7th (8:38.13)
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 7: placed 2nd (5:02.44)
- Semi-final 2: placed 5th (8:16.77)
- B Final: placed 8th (8:11.16)
Crew
#2
WLGC
Coached by: Mark Ware
- Click to expand crew ⇨
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Heat 6: placed 7th (5:19.01)
Social