You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Event
1
B U17 1X
Sponsored by: Twizel Auto & Rex Miller Engineering
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda & Fe McLachlan
|
|||
Entity
TAWA
TAWA
Wellington |
Crew
#2
TAWA
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
MANC
MANC
Wellington |
Crew
#1
MANC
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
Event
8
G U16 1X
Sponsored by: Bruce Fraser
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#2
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Doreen Evans
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
TAWA
TAWA
Wellington |
Crew
#1
TAWA
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda & Fe McLachlan
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#3
NAPB
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Campbell Lowe
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Varney
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Alan Whitaker
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PIOP
PIOP
Waikato/BoP |
Crew
#1
PIOP
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Toby Patton & Laura Bonney
|
|||
Entity
CAMP
CAMP
East Coast |
Crew
#1
CAMP
Coached by: Maria Langdon
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Russell Everett
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Gary Ivamy
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#3
SLDB
Coached by: Peter Sinclair & Alan Thomas
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#3
STBD
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
|||
Entity
STRA
STRA
Whanganui |
Crew
#1
STRA
Coached by: Leighton Montgomerie
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Jessica Jones
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Carraldo Foughre & Nick Taylor
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Steve Hill
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
|||
Entity
LIST
LIST
Auckland |
Crew
#1
LIST
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nick Bixley
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Allan Ruffell & Shane Muir
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
Coached by: Kevin Duggan & John Parnell
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Lana Phipps
|
Social