Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Fili Liua'ana & Brodee Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Varney
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Quentin Annan
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
KAIA
KAIA
Canterbury |
Crew
#1
KAIA
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Campbell Lowe
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: NELC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
|||
Entity
STRA
STRA
Whanganui |
Crew
#1
STRA
Coached by: Leighton Montgomerie
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Jessica Jones
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Carraldo Foughre & Nick Taylor
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: John Oconnor
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#3
KAVA
Coached by: John Parnell & Kevin Duggan
|
Social