Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
||||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
||||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
||||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
||||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell & Kevin Duggan
|
||||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell & Kevin Duggan
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Michael Petherick
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell & Kevin Duggan
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Al Thornley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Al Thornley
|
|||
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell & Kevin Duggan
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Michael Petherick
|
|||
Entity
WMEA
WMEA
Marlborough |
Crew
#1
WMEA
Coached by: NELC
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Owen Gould
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Alex Gibb
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#2
WTKG
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Neil Pulford
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
Coached by: Kevin Duggan
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Jacqui Van Dam
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#2
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Doreen Evans
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
|
Social