Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Dan Kelly
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Dan Kelly
|
||||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & John Hallwright
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Steve Hill
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
||||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
||||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Don MacDonald
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Nick Tonkin
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
||||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: James Stokes
|
||||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don MacDonald
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & John Hallwright
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Nick Tonkin
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Don MacDonald
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Campbell Lowe
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#2
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Alastair Riddle
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#3
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Steve Hill
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: James Stokes
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don MacDonald
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#3
NAPB
Coached by: D McDonald
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don MacDonald & Rohan Condon
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Nick Tonkin
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Trevor Manners
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#2
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don MacDonald & Rohan Condon
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
|||
Entity
LIST
LIST
Auckland |
Crew
#1
LIST
Coached by: Brian Hawthorne
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & John Hallwright
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: James Stokes
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Nick Tonkin
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Trevor Manners
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Don MacDonald
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#3
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don MacDonald & Rohan Condon
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Trevor Manners
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Sheryl Harris & Curtis Warner
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#3
NAPB
Coached by: D McDonald
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Nick Tonkin
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Campbell Lowe
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTB
Coached by: Alastair Riddle
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Steve Hill
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
|||
Entity
LIST
LIST
Auckland |
Crew
#1
LIST
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don MacDonald
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#2
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
|
Social