Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & John Hallwright
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Nick Tonkin
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Don MacDonald
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Campbell Lowe
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Matt Symonds
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#2
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Alastair Riddle
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#3
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: A Riddle
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Steve Hill
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: James Stokes
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don MacDonald
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#3
NAPB
Coached by: D McDonald
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don MacDonald & Rohan Condon
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Michelle Johnson
|
Social