Monday, 26th March 2012

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U17 1X
heat
Twizel Auto & Rex Miller Engineering Race: 1  
B 08:04       Race: 2  
C 08:08       Race: 3  
D 08:12       Race: 4  
E 08:16       Race: 5  
F 08:20       Race: 6  
G 08:24       Race: 7  
H 08:28 2 G U17 4+
heat
Race: 1  
I 08:32       Race: 2  
J 08:36       Race: 3  
K 08:40 3 B U15 2X
heat
Race: 1  
L 08:44       Race: 2  
M 08:48       Race: 3  
N 08:52       Race: 4  
O 08:56 4 G U15 4X+
heat
Race: 1  
P 09:00       Race: 2  
Q 09:04       Race: 3  
R 09:08       Race: 4  
S 09:12 5 B U18 2-
heat
Race: 1  
T 09:16       Race: 2  
U 09:20       Race: 3  
V 09:24 6 G U18 2X
heat
The Musterers Hut & Upper Waitaki Electrical Race: 1  
W 09:28       Race: 2  
X 09:32       Race: 3  
Y 09:36       Race: 4  
Z 09:44 7 B U16 4X+
heat
Race: 1  
A 09:48       Race: 2  
B 09:52       Race: 3  
C 09:56       Race: 4  
D 10:00 8 G U16 1X
heat
Bruce Fraser Race: 1  
E 10:04       Race: 2  
F 10:08       Race: 3  
G 10:12       Race: 4  
H 10:16       Race: 5  
I 10:20 9 B N18 2X
heat
Race: 1  
J 10:24       Race: 2  
K 10:28       Race: 3  
L 10:32       Race: 4  
M 10:36 10 B U17 8+
heat
Race: 1  
N 10:40       Race: 2  
O 10:52 11 G U17 4X+
heat
Race: 1  
P 10:56       Race: 2  
Q 11:00       Race: 3  
R 11:04       Race: 4  
S 11:16 12 B L18 4+
heat
Race: 1  
T 11:20       Race: 2  
U 11:24 13 G U15 4+
heat
MacKenzie Pharmacy Ltd & Twizel Holiday Park Race: 1  
V 11:28       Race: 2  
W 11:32       Race: 3  
X 11:36       Race: 4  
Y 11:40 14 B U18 4X+
heat
Race: 1  
Z 11:44       Race: 2  
A 11:52 15 G U18 2-
heat
Race: 1  
B 11:56       Race: 2  
C 12:00       Race: 3  
D 12:08 16 B U16 4+
heat
Race: 1  
E 12:12       Race: 2  
F 12:16       Race: 3  
G 12:20       Race: 4  
H 12:24 17 G U16 8+
heat
Race: 1  
I 12:28       Race: 2  
J 12:32       Race: 3  
K 12:36 18 G L18 4+
heat
Race: 1  
L 12:40       Race: 2  
M 12:44 19 B U17 2X
heat
Race: 1  
N 12:48       Race: 2  
O 12:52       Race: 3  
P 12:56       Race: 4  
Q 13:00       Race: 5  
R 13:04 20 G U17 1X
heat
Race: 1  
S 13:08       Race: 2  
T 13:12       Race: 3  
U 13:16       Race: 4  
V 13:20       Race: 5  
W 13:24       Race: 6  
X 13:28 21 B U15 8+
heat
Race: 1  
Y 13:32       Race: 2  
Z 13:36 22 G N18 2X
heat
Race: 1  
A 13:40       Race: 2  
B 13:44       Race: 3  
C 13:48       Race: 4  
D 13:52       Race: 5  
E 13:56 23 B U18 4+
heat
Race: 1  
F 14:00       Race: 2  
G 14:04 24 G U18 4+
heat
Race: 1  
H 14:08       Race: 2  
I 14:16 25 G U16 4X+
heat
Race: 1  
J 14:20       Race: 2  
K 14:24       Race: 3  
L 14:28       Race: 4  
M 14:32 26 B U16 2X
heat
Race: 1  
N 14:36       Race: 2  
O 14:40       Race: 3  
P 14:44       Race: 4  
Q 14:48       Race: 5  
R 14:52       Race: 6  
S 14:56 27 G U18 1X
heat
Race: 1  
T 15:00       Race: 2  
U 15:04       Race: 3  
V 15:08       Race: 4  
W 15:12       Race: 5  
X 15:16       Race: 6  
Y 15:20 28 B U18 1X
heat
Race: 1  
Z 15:24       Race: 2  
A 15:28       Race: 3  
B 15:32       Race: 4  
C 15:36       Race: 5  
D 15:40       Race: 6  
E 15:44 29 G U15 2X
heat
Race: 1  
F 15:48       Race: 2  
G 15:52       Race: 3  
H 15:56       Race: 4  
I 16:00 30 B U15 4X+
heat
Race: 1  
J 16:04       Race: 2  
K 16:08       Race: 3  
L 16:12       Race: 4  
M 16:16 31 G U17 8+
heat
Race: 1  
N 16:20       Race: 2  

Tuesday, 27th March 2012

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 32 B U17 4+
heat
Race: 1  
B 08:04       Race: 2  
C 08:08       Race: 3  
D 08:16 33 G L18 2X
heat
Race: 1  
E 08:20       Race: 2  
F 08:24       Race: 3  
G 08:28       Race: 4  
H 08:36 34 B L18 2X
heat
Race: 1  
I 08:40       Race: 2  
J 08:44       Race: 3  
K 08:48 35 G U16 4+
heat
Mackenzie District Council & Twizel Community Race: 1  
L 08:52       Race: 2  
M 08:56       Race: 3  
N 09:04 36 B U16 8+
heat
Race: 1  
O 09:08       Race: 2  
P 09:16 37 G U18 4X+
heat
Race: 1  
Q 09:20       Race: 2  
R 09:24       Race: 3  
S 09:34 38 B U18 2X
heat
Race: 1  
T 09:38       Race: 2  
U 09:42       Race: 3  
V 09:50 39 G U15 8+
heat
Race: 1  
W 09:54       Race: 2  
X 09:58 40 B U15 4+
heat
Buildlink/MacKenzie Country Building Supplies Race: 1  
Y 10:02       Race: 2  
Z 10:06       Race: 3  
A 10:10       Race: 4  
B 10:14 41 G U17 2X
heat
Race: 1  
C 10:18       Race: 2  
D 10:22       Race: 3  
E 10:26       Race: 4  
F 10:30       Race: 5  
G 10:34       Race: 6  
H 10:38 42 B U17 4X+
heat
Race: 1  
I 10:42       Race: 2  
J 10:46       Race: 3  
K 10:50 43 G N18 4+
heat
Race: 1  
L 10:54       Race: 2  
M 10:58       Race: 3  
N 11:06 44 B N18 4+
heat
Race: 1  
O 11:10       Race: 2  
P 11:14       Race: 3  
Q 11:26 45 G U16 2X
heat
Race: 1  
R 11:30       Race: 2  
S 11:34       Race: 3  
T 11:38       Race: 4  
U 11:42       Race: 5  
V 11:46       Race: 6  
W 11:50       Race: 7  
X 11:54 46 B U16 1X
heat
Race: 1  
Y 11:58       Race: 2  
Z 12:02       Race: 3  
A 12:06       Race: 4  
B 12:10       Race: 5  
C 12:14       Race: 6  
D 12:18 47 G U18 8+
heat
Race: 1  
E 12:22       Race: 2  
F 12:26 48 B U18 8+
heat
Race: 1  
G 12:30       Race: 2  
H 16:00 1 B U17 1X
repechage
Twizel Auto & Rex Miller Engineering Race: 1  
I 16:04       Race: 2  
J 16:08 2 G U17 4+
repechage
Race: 1  
K 16:12       Race: 2  
L 16:16 3 B U15 2X
repechage
Race: 1  
M 16:20       Race: 2  
N 16:24 4 G U15 4X+
repechage
Race: 1  
O 16:28       Race: 2  
P 16:44 5 B U18 2-
repechage
Race: 1  
Q 16:48       Race: 2  
R 16:52 6 G U18 2X
repechage
The Musterers Hut & Upper Waitaki Electrical Race: 1  
S 16:56       Race: 2  
T 17:00 7 B U16 4X+
repechage
Race: 1  
U 17:04       Race: 2  
V 17:08 8 G U16 1X
repechage
Bruce Fraser Race: 1  
W 17:12       Race: 2  
X 17:16 9 B N18 2X
repechage
Race: 1  
Y 17:20       Race: 2  
Z 17:24 10 B U17 8+
repechage
Race: 1  
A 17:42 11 G U17 4X+
repechage
Race: 1  
B 17:46       Race: 2  
C 18:04 12 B L18 4+
repechage
Race: 1  

Wednesday, 28th March 2012

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 13 G U15 4+
repechage
MacKenzie Pharmacy Ltd & Twizel Holiday Park Race: 1  
B 08:04       Race: 2  
C 08:08 14 B U18 4X+
repechage
Race: 1  
D 08:12       Race: 2  
E 08:16 15 G U18 2-
repechage
Race: 1  
F 08:20       Race: 2  
G 08:24 16 B U16 4+
repechage
Race: 1  
H 08:28       Race: 2  
I 08:44 17 G U16 8+
repechage
Race: 1  
J 08:48       Race: 2  
K 08:52 18 G L18 4+
repechage
Race: 1  
L 08:56 19 B U17 2X
repechage
Race: 1  
M 09:00       Race: 2  
N 09:12 20 G U17 1X
repechage
Race: 1  
O 09:16       Race: 2  
P 09:20 21 B U15 8+
repechage
Race: 1  
Q 09:24 22 G N18 2X
repechage
Race: 1  
R 09:28       Race: 2  
S 09:36 23 B U18 4+
repechage
Race: 1  
T 09:40       Race: 2  
U 09:44 24 G U18 4+
repechage
Race: 1  
V 09:48       Race: 2  
W 09:52 25 G U16 4X+
repechage
Race: 1  
X 09:56       Race: 2  
Y 10:00 26 B U16 2X
repechage
Race: 1  
Z 10:04       Race: 2  
A 10:08 27 G U18 1X
repechage
Race: 1  
B 10:12       Race: 2  
C 10:16 28 B U18 1X
repechage
Race: 1  
D 10:20       Race: 2  
E 10:24 29 G U15 2X
repechage
Race: 1  
F 10:28       Race: 2  
G 10:32 30 B U15 4X+
repechage
Race: 1  
H 10:36       Race: 2  
I 10:40 31 G U17 8+
repechage
Race: 1  
J 10:44 32 B U17 4+
repechage
Race: 1  
K 10:48       Race: 2  
L 11:14 33 G L18 2X
repechage
Race: 1  
M 11:20       Race: 2  
N 11:24 34 B L18 2X
repechage
Race: 1  
O 11:28       Race: 2  
P 11:40 35 G U16 4+
repechage
Mackenzie District Council & Twizel Community Race: 1  
Q 11:44       Race: 2  
R 11:48 36 B U16 8+
repechage
Race: 1  
S 11:52       Race: 2  
T 12:02 37 G U18 4X+
repechage
Race: 1  
U 12:06       Race: 2  
V 12:14 38 B U18 2X
repechage
Race: 2  
W 12:30 39 G U15 8+
repechage
Race: 1 1-3>F
X 12:34       Race: 2  
Y 12:38 40 B U15 4+
repechage
Buildlink/MacKenzie Country Building Supplies Race: 1 1-2>FA; 3-6>FB
Z 12:42       Race: 2  
A 12:46 41 G U17 2X
repechage
Race: 1  
B 12:50       Race: 2  
C 12:54 42 B U17 4X+
repechage
Race: 1  
D 12:58       Race: 2  
E 13:14 43 G N18 4+
repechage
Race: 1  
F 13:18       Race: 2  
G 13:22 44 B N18 4+
repechage
Race: 1  
H 13:26       Race: 2  
I 13:54 45 G U16 2X
repechage
Race: 1  
J 13:58       Race: 2  
K 14:02 46 B U16 1X
repechage
Race: 1  
L 14:06       Race: 2  
M 14:10 47 G U18 8+
repechage
Race: 1  
N 14:14 48 B U18 8+
repechage
Race: 1 1-3>FA; 4-6>FB
O 14:18       Race: 2  
P 17:00 38 B U18 2X
repechage
Race: 1  

Thursday, 29th March 2012

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U17 1X
semi-final
Twizel Auto & Rex Miller Engineering Race: 1 1-2>FA; 3-4>FB
B 08:05       Race: 2  
C 08:10       Race: 3  
D 08:15       Race: 4  
E 08:20 45 G U16 2X
semi-final
Race: 2  
F 08:25       Race: 1 1-2>FA; 3-4>FB
G 08:30       Race: 3  
H 08:35       Race: 4  
I 08:55 20 G U17 1X
semi-final
Race: 1 1-2>FA; 3-4>FB
J 09:00       Race: 2  
K 09:05       Race: 3  
L 09:10       Race: 4  
M 09:15 22 G N18 2X
semi-final
Race: 1 1-4>FA; 5-8>FB
N 09:20       Race: 2  
O 09:25 26 B U16 2X
semi-final
Race: 1 1-2>FA; 3-4>FB
P 09:30       Race: 2  
Q 09:35       Race: 3  
R 09:40       Race: 4  
S 10:00 27 G U18 1X
semi-final
Race: 1 1-2>FA; 3-4>FB
T 10:05       Race: 2  
U 10:10       Race: 3  
V 10:15       Race: 4  
W 10:20 19 B U17 2X
semi-final
Race: 1 1-4>FA; 5-8>FB
X 10:25       Race: 2  
Y 10:35 28 B U18 1X
semi-final
Race: 1 1-2>FA; 3-4>FB
Z 10:40       Race: 2  
A 10:45       Race: 3  
B 10:50       Race: 4  
C 10:55 41 G U17 2X
semi-final
Race: 1 1-2>FA; 3-4>FB
D 11:00       Race: 2  
E 11:05       Race: 3  
F 11:10       Race: 4  
G 11:20 46 B U16 1X
semi-final
Race: 4  
H 11:25       Race: 2  
I 11:30       Race: 3  
J 11:35       Race: 1 1-2>FA; 3-4>FB
K 12:10 8 G U16 1X
semi-final
Bruce Fraser Race: 1 1-4>FA; 5-8>FB
L 12:15       Race: 2  

Friday, 30th March 2012

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:55 1 B U17 1X
final
Twizel Auto & Rex Miller Engineering Race: B  
B 09:00       Race: A  
C 09:15 2 G U17 4+
final
Race: B  
D 09:20       Race: A  
E 09:35 3 B U15 2X
final
Race: B  
F 09:40       Race: A  
G 09:55 4 G U15 4X+
final
Race: B  
H 10:00       Race: A  
I 10:15 5 B U18 2-
final
Race: B  
J 10:20       Race: A  
K 10:35 6 G U18 2X
final
The Musterers Hut & Upper Waitaki Electrical Race: B  
L 10:40       Race: A  
M 10:55 7 B U16 4X+
final
Race: B  
N 11:00       Race: A  
O 11:15 8 G U16 1X
final
Bruce Fraser Race: B  
P 11:20       Race: A  
Q 11:35 9 B N18 2X
final
Race: B  
R 11:40       Race: A  
S 12:00 10 B U17 8+
final
Race: A  
T 12:15 11 G U17 4X+
final
Race: B  
U 12:20       Race: A  
V 12:35 12 B L18 4+
final
Race: B  
W 12:40       Race: A  
X 12:55 13 G U15 4+
final
MacKenzie Pharmacy Ltd & Twizel Holiday Park Race: B  
Y 13:00       Race: A  
Z 13:15 14 B U18 4X+
final
Race: B  
A 13:20       Race: A  
B 13:35 15 G U18 2-
final
Race: B  
C 13:40       Race: A  
D 13:55 16 B U16 4+
final
Race: B  
E 14:00       Race: A  
F 14:15 17 G U16 8+
final
Race: B  
G 14:20       Race: A  
H 14:35 18 G L18 4+
final
Race: B  
I 14:40       Race: A  
J 14:55 19 B U17 2X
final
Race: B  
K 15:00       Race: A  
L 15:15 20 G U17 1X
final
Race: B  
M 15:20       Race: A  
N 15:40 21 B U15 8+
final
Race: A  
O 15:55 22 G N18 2X
final
Race: B  
P 16:00       Race: A  
Q 16:15 23 B U18 4+
final
Race: B  
R 16:20       Race: A  
S 16:35 24 G U18 4+
final
Race: B  
T 16:40       Race: A  

Saturday, 31st March 2012

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:55 25 G U16 4X+
final
Race: B  
B 09:00       Race: A  
C 09:05 26 B U16 2X
final
Race: B  
D 09:20       Race: A  
E 09:25 27 G U18 1X
final
Race: B  
F 09:40       Race: A  
G 09:45 28 B U18 1X
final
Race: B  
H 10:00       Race: A  
I 10:05 29 G U15 2X
final
Race: B  
J 10:20       Race: A  
K 10:25 30 B U15 4X+
final
Race: B  
L 10:40       Race: A  
M 11:00 31 G U17 8+
final
Race: A  
N 11:05 32 B U17 4+
final
Race: B  
O 11:20       Race: A  
P 11:25 33 G L18 2X
final
Race: B  
Q 11:40       Race: A  
R 11:45 34 B L18 2X
final
Race: B  
S 12:00       Race: A  
T 12:05 35 G U16 4+
final
Mackenzie District Council & Twizel Community Race: B  
U 12:20       Race: A  
V 12:40 36 B U16 8+
final
Race: A  
W 12:45 37 G U18 4X+
final
Race: B  
X 13:00       Race: A  
Y 13:05 38 B U18 2X
final
Race: B  
Z 13:20       Race: A  
A 13:40 39 G U15 8+
final
Race: A  
B 13:50 40 B U15 4+
final
Buildlink/MacKenzie Country Building Supplies Race: B  
C 14:00       Race: A  
D 14:05 41 G U17 2X
final
Race: B  
E 14:20       Race: A  
F 14:25 42 B U17 4X+
final
Race: B  
G 14:40       Race: A  
H 14:45 43 G N18 4+
final
Race: B  
I 15:00       Race: A  
J 15:05 44 B N18 4+
final
Race: B  
K 15:20       Race: A  
L 15:25 45 G U16 2X
final
Race: B  
M 15:40       Race: A  
N 15:45 46 B U16 1X
final
Race: B  
O 16:00       Race: A  
P 16:05 47 G U18 8+
final
Race: B  
Q 16:10 48 B U18 8+
final
Race: B  
R 16:20 47 G U18 8+
final
Race: A  
S 16:40 48 B U18 8+
final
Race: A  
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.