You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 8th (9:30.73)
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 6th (7:44.30)
- Repechage 3: placed 6th (7:25.56)
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 3rd (8:36.36)
- Repechage 2: placed 5th (8:04.43)
- B Final: placed 8th (8:01.25)
Crew
#1
STKT
Coached by: Jerry Leaupepe
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 7th (10:18.21)
- Repechage 3: result (DNS)
Crew
#2
STKT
Coached by: Jerry Leaupepe
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 7th (10:54.13)
- Repechage 2: placed 8th (10:10.05)
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent & Chris Goudie
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 3rd (7:23.99)
- Repechage 1: placed 1st (6:27.98)
- A Final: placed 2nd (6:32.07)
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 7th (11:06.78)
- Repechage 1: placed 5th (9:33.36)
Crew
#1
STKT
Edward Barry (stroke), Matt Kelly, Matthew Bartlet, Stefan Stadler, Jamie Sinclair-Eagle, Kevin Reid, Oliver Rhodes, Chad Allison + Alex MacQueen (cox)
Coached by: Marty O'brien & Tim Olson
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 5th (7:50.29)
- Repechage 2: placed 2nd (6:59.63)
- Semi-final 2: placed 8th (6:43.85)
- B Final: placed 7th (6:51.52)
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent & Chris Goudie
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (7:58.28)
- Repechage 2: placed 1st (6:24.96)
- A Final: placed 4th (6:40.51)
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (9:24.72)
- Quarter-final 4: placed 4th (7:37.37)
- Semi-final 1: placed 8th (7:50.49)
- B Final: placed 7th (7:52.94)
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 7: placed 2nd (8:45.26)
- Quarter-final 2: placed 3rd (7:11.51)
- Semi-final 2: placed 8th (7:21.85)
- B Final: placed 8th (7:25.34)
Crew
#2
STKT
Coached by: Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 6th (9:27.57)
- Repechage 1: placed 5th (8:23.40)
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 6th (10:53.56)
- Repechage 1: placed 7th (9:36.96)
Crew
#1
STKT
Coached by: Marty O'brien & Tim Olson
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (7:58.71)
- Repechage 1: placed 2nd (7:57.32)
- Semi-final 2: placed 5th (6:56.76)
- B Final: placed 5th (7:06.25)
Crew
#2
STKT
Coached by: Marty O'brien & Tim Olson
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 7th (8:24.53)
- Repechage 2: placed 7th (8:43.80)
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent & Chris Goudie
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (7:39.78)
- Repechage 2: placed 3rd (6:47.35)
- A Final: placed 5th (6:46.49)
Crew
#1
STKT
Alice Boyles (stroke), Aleisha Sandom, Michaela Leaupepe, Georgia Dakin, Ruby Houghton, Kate Horsnell, Rebecca MacQueen, Hannah Sly + Olivia Sullivan (cox)
Coached by: Jerry Leaupepe
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 4th (8:32.69)
- Repechage 2: placed 6th (7:39.95)
Crew
#1
STKT
Coached by: Marty O'brien & Tim Olson
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 7th (8:56.36)
- Repechage 2: placed 7th (8:03.33)
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 8th (10:02.49)
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 6th (9:08.09)
- Repechage 1: placed 3rd (8:20.55)
- E Final: placed 4th (8:26.53)
Crew
#2
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 8: placed 7th (9:10.11)
- Repechage 1: placed 4th (8:27.90)
- E Final: placed 7th (8:31.75)
Crew
#1
STKT
Andrew Mac (stroke), Richard Power, Matt Corliss, Liam Church, Harrison Barker, Cody Wheeler, Ayden Lamont, Jake Latham + Rafaella Weber (cox)
Coached by: Carl Vincent & Chris Goudie
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (6:45.22)
- Repechage 1: placed 3rd (5:59.14)
- A Final: placed 7th (6:12.06)
Social