Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
||||
Entity
WMEA
WMEA
Marlborough |
Crew
#1
WMEA
|
||||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt & Alistair Riddle
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
|
||||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinclair
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek & Lloyd Banton
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Gary Ivamy
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt & Alistair Riddle
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinclair
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: James Smith
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Jack Dzenis
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt & Alistair Riddle
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek & Lloyd Banton
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Alan Karrebaek & Lloyd Banton
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle & Dane Boswell
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Barry Banks & Grant Scott
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Murray Lipinski
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: James Smith
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Alan Karrebaek & Lloyd Banton
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ged Campbell
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle & Dane Boswell
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Social