Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Varney
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin & Catherine Duffin
|
||||
Entity
LIST
LIST
Auckland |
Crew
#1
LIST
Coached by: Brian Hawthorne
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
||||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Jack Dzenis
|
||||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
|
||||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#2
QCHA
Coached by: David Bugler
|
||||
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
Coached by: Brian Hawthorne
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly & Brian Stephenson
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#2
SLDB
Coached by: Ian Hamilton
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
||||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Phipps
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'neil
|
||||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinclair
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
||||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Varney
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Jack Dzenis
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Hannah Starnes & Michael Herder
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
||||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
Coached by: David Reed
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
||||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#2
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
LIST
LIST
Auckland |
Crew
#1
LIST
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly & Brian Stephenson
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#2
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
Coached by: Brian Hawthorne
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin & Catherine Duffin
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Varney
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Jack Dzenis
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Varney
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Jack Dzenis
|
|||
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#2
SLDB
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Jack Dzenis
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
LIST
LIST
Auckland |
Crew
#1
LIST
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin & Catherine Duffin
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinclair
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Varney
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#2
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Phipps
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#2
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Hannah Starnes & Michael Herder
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly & Brian Stephenson
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
Coached by: David Reed
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Hannah Starnes & Michael Herder
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Rob Coslett
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jock MacIntosh & Don MacDonald
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Varney
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Varney
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly & Brian Stephenson
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Phipps
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#2
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#2
SLDB
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Varney
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: David Reed
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Jack Dzenis
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Rob Coslett
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#3
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinclair
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#2
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jock MacIntosh & Don MacDonald
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
LIST
LIST
Auckland |
Crew
#1
LIST
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Jack Dzenis
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
Coached by: David Reed
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin & Catherine Duffin
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Hannah Starnes & Michael Herder
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
Social