Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Gabrielle Peach
|
||||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Lance O'brien & Anna Stantiall
|
||||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Tory Pedersen
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Michael Petherick
|
||||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Shaun Taylor
|
||||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
||||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: NELC
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
||||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
Coached by: Lance O'brien & Anna Stantiall
|
||||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#2
NCOG
Coached by: NELC
|
||||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: John Storey & Mark Cotham
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Tory Pedersen
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Michael Petherick
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: NELC
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Gabrielle Peach
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Lance O'brien & Anna Stantiall
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: John Storey & Mark Cotham
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Karl Morgan & Michela Verwey
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Charlie Graham
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Danny Young
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#2
NCOG
Coached by: NELC
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
Coached by: Lance O'brien & Anna Stantiall
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: G Patterson & K Bruce
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Gabrielle Peach
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Karl Morgan & Michela Verwey
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Michael Petherick
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Lance O'brien & Anna Stantiall
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: John Storey & Mark Cotham
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: G Patterson & K Bruce
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Tory Pedersen
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
Coached by: Lance O'brien & Anna Stantiall
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Charlie Graham
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#2
NCOG
Coached by: NELC
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Danny Young
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: NELC
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#1
KATI
Coached by: Laura Bonney & Adrian Webster
|
Social