Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#1
KATI
Coached by: Laura Bonney & Adrian Webster
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Richard Barnett & Hannah Kennedy
|
|||
Entity
CHIL
CHIL
Wellington |
Crew
#1
CHIL
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Charlie Graham
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Tory Pedersen
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Olivia Morgan
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Anya Mabbott & Teigan Kelly
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Roy Harris
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Beth Jagusch & Dale Maher
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: NELC
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Dale Maher & Peter Campbell
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: G Patterson & K Bruce
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Claire McGuiness & Nicky Staite
|
Social