Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Georgia Meates
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
||||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Russell Everett
|
||||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Karl Morgan & Michela Verwey
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
||||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Hannah Cox (stroke), Amber Stonehouse, Lea Kreutmayer, Meg Aitchison + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Chris Pearson & Alastair Riddle
|
||||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Ryan Megson
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
||||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Joe Findley
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Kristina Lowndes (stroke), Annabelle Brewer, Savannah Walker, Jessica Doughty + Sarah McCracken (cox)
Coached by: Cameron Smith
|
||||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#2
MLBG
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Kimberley Pilbrow & Laura Bonney
|
||||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Tory Pedersen
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Mark Cotham & John Storey
|
||||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Ian Brider
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Victoria Press
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'neil
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Beth Jagusch & Dale Maher
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Ryan Megson
|
Social