Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: David Bugler
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Jack Dzenis
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle & Dane Boswell
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: G Burgen
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Gary Ivamy
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinclair
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ged Campbell
|
|||
Entity
MANC
MANC
Wellington |
Crew
#1
MANC
Coached by: Matthew Hall
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek & Lloyd Banton
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Duncan By De Ley
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly & Brian Stephenson
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
|
|||
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Don McDonald & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Glen Reichardt & Alistair Riddle
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
Social