The following schedule is a DRAFT ONLY and subject to change without notice.

Gender mixed
Class Club Masters
School class
Boat and and
Seats

Monday, 18th March 2013

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U17 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
B 08:04       Race: 2  
C 08:08       Race: 3  
D 08:12       Race: 4  
E 08:16       Race: 5  
F 08:20       Race: 6  
G 08:24       Race: 7  
H 08:28 2 G U17 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
I 08:32       Race: 2  
J 08:36       Race: 3  
K 08:40 3 B U15 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
L 08:44       Race: 2  
M 08:48       Race: 3  
N 08:52       Race: 4  
O 08:56       Race: 5  
P 09:00 4 G U15 4X+
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
Q 09:04       Race: 2  
R 09:08       Race: 3  
S 09:12       Race: 4  
T 09:16       Race: 5  
U 09:20       Race: 6  
V 09:24 5 B U18 2-
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
W 09:28       Race: 2  
X 09:32       Race: 3  
Y 09:36 6 G U18 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
Z 09:40       Race: 2  
A 09:44       Race: 3  
B 09:48       Race: 4  
C 09:52       Race: 5  
D 09:56 7 B U16 4X+
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
E 10:00       Race: 2  
F 10:04       Race: 3  
G 10:08       Race: 4  
H 10:12       Race: 5  
I 10:16 8 G U16 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
J 10:20       Race: 2  
K 10:24       Race: 3  
L 10:28       Race: 4  
M 10:32       Race: 5  
N 10:36       Race: 6  
O 10:40 9 B N18 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
P 10:44       Race: 2  
Q 10:48       Race: 3  
R 10:52       Race: 4  
S 10:56       Race: 5  
T 11:00       Race: 6  
U 11:04       Race: 7  
V 11:08 10 B U17 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
W 11:12       Race: 2  
X 11:16 11 G U17 4X+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
Y 11:20       Race: 2  
Z 11:24       Race: 3  
A 11:28       Race: 4  
B 11:32 12 B L18 4+
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
C 11:36       Race: 2  
D 11:40 13 G U15 4+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
E 11:44       Race: 2  
F 11:48       Race: 3  
G 11:52       Race: 4  
H 11:56 14 B U18 4X+
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
I 12:00       Race: 2  
J 12:04 15 G U18 2-
heat
Race: 1  
K 12:08       Race: 2  
L 12:12 16 B U16 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
M 12:16       Race: 2  
N 12:20       Race: 3  
O 12:24       Race: 4  
P 12:28 17 G U16 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
Q 12:32       Race: 2  
R 12:36 18 G L18 4+
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5->Repechage
S 12:40       Race: 2  
T 12:44 19 B U17 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
U 12:48       Race: 2  
V 12:52       Race: 3  
W 12:56       Race: 4  
X 13:00       Race: 5  
Y 13:04       Race: 6  
Z 13:08       Race: 7  
A 13:12 20 G U17 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
B 13:16       Race: 2  
C 13:20       Race: 3  
D 13:24       Race: 4  
E 13:28       Race: 5  
F 13:32       Race: 6  
G 13:36 21 B U15 8+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
H 13:40       Race: 2  
I 13:44       Race: 3  
J 13:48       Race: 4  
K 13:52 22 G N18 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
L 13:56       Race: 2  
M 14:00       Race: 3  
N 14:04       Race: 4  
O 14:08       Race: 5  
P 14:12       Race: 6  
Q 14:16       Race: 7  
Q   23 B U18 4+
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
R 14:20       Race: 2  
S 14:24 24 G U18 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4,5,6->Repechage
T 14:28       Race: 2  
U 14:32 25 G U16 4X+
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
V 14:36       Race: 2  
W 14:40       Race: 3  
X 14:44       Race: 4  
Y 14:48       Race: 5  
Z 14:52       Race: 6  
A 14:56 26 B U16 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
B 15:00       Race: 2  
C 15:04       Race: 3  
D 15:08       Race: 4  
E 15:12       Race: 5  
F 15:16       Race: 6  
G 15:20       Race: 7  
H 15:24 27 G U18 1X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
I 15:28       Race: 2  
J 15:32       Race: 3  
K 15:36       Race: 4  
L 15:40       Race: 5  
M 15:44 28 B U18 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
N 15:48       Race: 2  
O 15:52       Race: 3  
P 15:56       Race: 4  
Q 16:00       Race: 5  
R 16:04       Race: 6  
S 16:08       Race: 7  
T 16:12 29 G U15 2X
heat
Race: 1 1-3->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
U 16:16       Race: 2  
V 16:20       Race: 3  
W 16:24       Race: 4  
X 16:28       Race: 5  
Y 16:32       Race: 6  
Z 16:36       Race: 7  
A 16:40       Race: 8  
B 16:44 30 B U15 4X+
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
C 16:48       Race: 2  
D 16:52       Race: 3  
E 16:56       Race: 4  
F 17:00       Race: 5  
G 17:04 31 G U17 8+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
H 17:08       Race: 2  
I 17:12 32 B U17 4+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
J 17:16       Race: 2  

Tuesday, 19th March 2013

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 33 G L18 2X
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
B 08:04       Race: 2  
C 08:08       Race: 3  
D 08:12       Race: 4  
E 08:16 34 B L18 2X
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
F 08:20       Race: 2  
G 08:24       Race: 3  
H 08:28       Race: 4  
I 08:32 35 G U16 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
J 08:36       Race: 2  
K 08:40       Race: 3  
L 08:44 36 B U16 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
M 08:48       Race: 2  
N 08:52 37 G U18 4X+
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
O 08:56       Race: 2  
P 09:00 38 B U18 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Rest->Repechage
Q 09:04       Race: 2  
R 09:08       Race: 3  
S 09:12       Race: 4  
T 09:16       Race: 5  
U 09:20 39 G U15 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
V 09:24       Race: 2  
W 09:28       Race: 3  
X 09:32 40 B U15 4+
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
Y 09:36       Race: 2  
Z 09:40       Race: 3  
A 09:44       Race: 4  
B 09:48       Race: 5  
C 09:52 41 G U17 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
D 09:56       Race: 2  
E 10:00       Race: 3  
F 10:04       Race: 4  
G 10:08       Race: 5  
H 10:12 42 B U17 4X+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
I 10:16       Race: 2  
J 10:20       Race: 3  
K 10:24       Race: 4  
L 10:28 43 G N18 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
M 10:32       Race: 2  
N 10:36       Race: 3  
O 10:40       Race: 4  
P 10:44 44 B N18 4+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
Q 10:48       Race: 2  
R 10:52       Race: 3  
S 10:56       Race: 4  
T 11:00 45 G U16 2X
heat
Race: 1 1-3->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
U 11:04       Race: 2  
V 11:08       Race: 3  
W 11:12       Race: 4  
X 11:16       Race: 5  
Y 11:20       Race: 6  
Z 11:24       Race: 7  
A 11:28       Race: 8  
B 11:32 46 B U16 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
C 11:36       Race: 2  
D 11:40       Race: 3  
E 11:44       Race: 4  
F 11:48       Race: 5  
G 11:52       Race: 6  
H 11:56       Race: 7  
I 12:00 47 G U18 8+
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5->Repechage
J 12:04       Race: 2  
K 12:08 48 B U18 8+
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
L 12:12       Race: 2  
M 13:15 1 B U17 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; Rest->Eliminated
N 13:19       Race: 2  
O 13:23 3 B U15 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
P 13:27       Race: 2  
Q 13:31       Race: 3  
R 13:35 4 G U15 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
S 13:39       Race: 2  
T 13:43 6 G U18 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
U 13:47       Race: 2  
V 13:51       Race: 3  
W 13:55 7 B U16 4X+
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
X 13:59       Race: 2  
Y 14:03       Race: 3  
Z 14:07 8 G U16 1X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
A 14:11       Race: 2  
B 14:15 9 B N18 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
C 14:19       Race: 2  
D 14:23 11 G U17 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
E 14:27       Race: 2  
F 14:31       Race: 3  
G 14:35 13 G U15 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
H 14:39       Race: 2  
I 14:43       Race: 3  
J 14:47 16 B U16 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
K 14:51       Race: 3  
L 14:55       Race: 2  
M 14:59 19 B U17 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
N 15:03       Race: 2  
O 15:07 20 G U17 1X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
P 15:11       Race: 2  
Q 15:15 21 B U15 8+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
R 15:19       Race: 2  
S 15:23       Race: 3  
T 15:27 22 G N18 2X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
U 15:31       Race: 2  
V 15:35 25 G U16 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
W 15:39       Race: 2  
X 15:43 26 B U16 2X
repechage
Race: 1 1->Quarter-Final; 2,3->E Final
Y 15:47       Race: 2  
Z 15:51       Race: 3  
A 15:55 27 G U18 1X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
B 15:59       Race: 2  
C 16:03       Race: 3  
D 16:07 28 B U18 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; Rest->Eliminated
E 16:11       Race: 2  
F 16:15 29 G U15 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
G 16:19       Race: 2  
H 16:23       Race: 3  
I 16:27       Race: 4  
J 16:31 30 B U15 4X+
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
K 16:35       Race: 2  
L 16:39       Race: 3  
M 16:43 33 G L18 2X
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
N 16:47       Race: 2  
O 16:51       Race: 3  
P 16:55 34 B L18 2X
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
Q 16:59       Race: 2  
R 17:03       Race: 3  
S 17:07 38 B U18 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
T 17:11       Race: 2  
U 17:15       Race: 3  

Wednesday, 20th March 2013

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 40 B U15 4+
repechage
Race: 2  
B 08:04       Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
C 08:08       Race: 3  
D 08:16 41 G U17 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
E 08:20       Race: 2  
F 08:24       Race: 3  
G 08:28 42 B U17 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
H 08:32       Race: 2  
I 08:36       Race: 3  
J 08:40 43 G N18 4+
repechage
Race: 2  
K 08:44       Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
L 08:48       Race: 3  
M 08:52 44 B N18 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
N 08:56       Race: 2  
O 09:00       Race: 3  
P 09:04 45 G U16 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
Q 09:08       Race: 2  
R 09:12       Race: 3  
S 09:16       Race: 4  
T 09:20 46 B U16 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; Rest->Eliminated
U 09:24       Race: 2  
V 10:25 1 B U17 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
W 10:30       Race: 2  
X 10:35       Race: 3  
Y 10:40       Race: 4  
Z   3 B U15 2X
quarter-final
Race: 1  
A 10:44       Race: 2  
B 10:48       Race: 3  
C 10:52       Race: 4  
Z 14:30 9 B N18 2X
final
Race: E  
A 14:34 9 B N18 2X
quarter-final
Race: 2  
B 14:38       Race: 3  
C 14:42       Race: 4  
D 14:46       Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
E 14:50 8 G U16 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
F 14:54       Race: 2  
G 14:58       Race: 3  
H 15:02       Race: 4  
I 15:06 20 G U17 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
J 15:10       Race: 2  
K 15:14       Race: 3  
L 15:18       Race: 4  
M 15:22 19 B U17 2X
final
Race: E  
N 15:26 19 B U17 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
O 15:30       Race: 2  
P 15:34       Race: 3  
Q 15:38       Race: 4  
R 15:42 22 G N18 2X
quarter-final
Race: 3  
S 15:46       Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
T 15:50       Race: 2  
U 15:54       Race: 4  
V 16:18 25 G U16 4X+
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
W 16:22       Race: 2  
X 16:26       Race: 3  
Y 16:30       Race: 4  
Z 16:34 26 B U16 2X
final
Race: E  
A 16:38 26 B U16 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
B 16:42       Race: 2  
C 16:46       Race: 3  
D 16:50       Race: 4  
E 16:54 28 B U18 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
F 16:58       Race: 2  
G 17:02       Race: 3  
H 17:06       Race: 4  
I 17:10 29 G U15 2X
final
Race: F  
J 17:14       Race: E  
K 17:18 29 G U15 2X
quarter-final
Race: 3  
L 17:22       Race: 4  
M 17:26       Race: 2  
N 17:30       Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
O 17:34 46 B U16 1X
quarter-final
Race: 2  
P 17:38       Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
Q 17:42       Race: 3  
R 17:46       Race: 4  
S 17:50 45 G U16 2X
final
Race: F  
T 17:54       Race: E  
U 17:58 45 G U16 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
V 18:02       Race: 4  
W 18:06       Race: 3  
X 18:10       Race: 2  
Y 18:15 23 B U18 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
Z 18:20       Race: 2  
A 18:45 4 G U15 4X+
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
B 18:55       Race: 3  
C 19:00       Race: 4  
D 19:05       Race: 2  

Thursday, 21st March 2013

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U17 1X
final
Race: D  
B 08:04       Race: C  
C 08:08 1 B U17 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
D 08:12       Race: 2  
E 08:16 2 G U17 4+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
F 08:20       Race: 2  
G 08:24 3 B U15 2X
final
Race: C  
H 08:28 3 B U15 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
I 08:32       Race: 2  
J 08:36 4 G U15 4X+
final
Race: D  
K 08:40       Race: C  
L 08:44 4 G U15 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
M 08:48       Race: 2  
N 08:52 5 B U18 2-
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
O 08:56       Race: 2  
P 09:00 6 G U18 2X
final
Race: C  
Q 09:04 6 G U18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
R 09:08       Race: 2  
S 09:12 7 B U16 4X+
final
Race: C  
T 09:16 7 B U16 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
U 09:20       Race: 2  
V 09:24 8 G U16 1X
final
Race: D  
W 09:28       Race: C  
X 09:32 8 G U16 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Y 09:36       Race: 2  
Z 09:40 9 B N18 2X
final
Race: D  
A 09:44       Race: C  
B 09:48 9 B N18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
C 09:52       Race: 2  
D 09:56 10 B U17 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
E 10:00 11 G U17 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
F 10:04       Race: 2  
G 10:08 12 B L18 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
H 10:12       Race: 2  
I 10:16 13 G U15 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
J 10:20       Race: 2  
K 10:34 14 B U18 4X+
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
L 10:38       Race: 2  
M 10:42 15 G U18 2-
repechage
Race: 1  
N 10:46 16 B U16 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
O 10:50       Race: 2  
P 10:54 17 G U16 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Q 10:58       Race: 2  
R 11:02 18 G L18 4+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->A Final
S 11:06 19 B U17 2X
final
Race: D  
T 11:10       Race: C  
U 11:14 19 B U17 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
V 11:18       Race: 2  
W 11:22 20 G U17 1X
final
Race: D  
X 11:26       Race: C  
Y 11:30 20 G U17 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Z 11:34       Race: 2  
A 11:38 21 B U15 8+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
B 11:42       Race: 2  
C 11:46 22 G N18 2X
final
Race: D  
D 11:50       Race: C  
E 11:54 22 G N18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
F 11:58       Race: 2  
G 12:02 24 G U18 4+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->A Final
H 12:36 25 G U16 4X+
final
Race: D  
I 12:40       Race: C  
J 12:44 25 G U16 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
K 12:48       Race: 2  
L 12:52 26 B U16 2X
final
Race: D  
M 12:56       Race: C  
N 13:00 26 B U16 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
O 13:04       Race: 2  
P 13:08 27 G U18 1X
final
Race: C  
Q 13:12 27 G U18 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
R 13:16       Race: 2  
S 13:20 28 B U18 1X
final
Race: D  
T 13:24       Race: C  
U 13:28 28 B U18 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
V 13:32       Race: 2  
W 13:36 29 G U15 2X
final
Race: D  
X 13:40       Race: C  
Y 13:44 29 G U15 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Z 13:48       Race: 2  
A 13:52 30 B U15 4X+
final
Race: C  
B 13:56 30 B U15 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
C 14:00       Race: 2  
D 14:04 31 G U17 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
E 14:08 32 B U17 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
F 14:12       Race: 2  
G 14:26 33 G L18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
H 14:30       Race: 2  
I 14:34 34 B L18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
J 14:38       Race: 2  
K 14:42 35 G U16 4+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
L 14:46       Race: 2  
M 14:50 36 B U16 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
N 14:54       Race: 2  
O 14:58 37 G U18 4X+
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
P 15:02       Race: 2  
Q 15:06 38 B U18 2X
final
Race: C  
R 15:10 38 B U18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
S 15:14       Race: 2  
T 15:18 39 G U15 8+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
U 15:22       Race: 2  
V 15:26 40 B U15 4+
final
Race: C  
W 15:30 40 B U15 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
X 15:34       Race: 2  
Y 15:38 41 G U17 2X
final
Race: C  
Z 15:42 41 G U17 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
A 15:46       Race: 2  
B 15:50 42 B U17 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
C 15:54       Race: 2  
D 15:58 43 G N18 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
E 16:02       Race: 2  
F 16:06 44 B N18 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
G 16:10       Race: 2  
H 16:14 45 G U16 2X
final
Race: D  
I 16:18       Race: C  
J 16:22 45 G U16 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
K 16:26       Race: 2  
L 16:30 46 B U16 1X
final
Race: D  
M 16:34       Race: C  
N 16:38 46 B U16 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
O 16:42       Race: 2  
P 16:46 47 G U18 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->A Final
Q 16:50 48 B U18 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
R 16:54       Race: 2  

Friday, 22nd March 2013

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:25 1 B U17 1X
final
Race: B  
B 08:30       Race: A  
C 08:45 2 G U17 4+
final
Race: B  
D 08:50       Race: A  
E 09:05 3 B U15 2X
final
Race: B  
F 09:10       Race: A  
G 09:25 4 G U15 4X+
final
Race: B  
H 09:30       Race: A  
I 09:45 5 B U18 2-
final
Race: B  
J 09:50       Race: A  
K 10:05 6 G U18 2X
final
Race: B  
L 10:10       Race: A  
M 10:25 7 B U16 4X+
final
Race: B  
N 10:30       Race: A  
O 10:45 8 G U16 1X
final
Race: B  
P 10:50       Race: A  
Q 11:05 9 B N18 2X
final
Race: B  
R 11:10       Race: A  
S 11:30 10 B U17 8+
final
Race: A  
T 11:45 11 G U17 4X+
final
Race: B  
U 11:50       Race: A  
V 12:05 12 B L18 4+
final
Race: B  
W 12:10       Race: A  
X 12:25 13 G U15 4+
final
Race: B  
Y 12:30       Race: A  
Z 12:45 14 B U18 4X+
final
Race: B  
A 12:50       Race: A  
B 13:05 15 G U18 2-
final
Race: B  
C 13:10       Race: A  
D 13:25 16 B U16 4+
final
Race: B  
E 13:30       Race: A  
F 13:50 17 G U16 8+
final
Race: A  
G 14:05 18 G L18 4+
final
Race: B  
H 14:10       Race: A  
I 14:25 19 B U17 2X
final
Race: B  
J 14:30       Race: A  
K 14:45 20 G U17 1X
final
Race: B  
L 14:50       Race: A  
M 15:05 21 B U15 8+
final
Race: B  
N 15:10       Race: A  
O 15:25 22 G N18 2X
final
Race: B  
P 15:30       Race: A  
Q 15:45 23 B U18 4+
final
Race: B  
R 15:50       Race: A  
S 16:05 24 G U18 4+
final
Race: B  
T 16:10       Race: A  

Saturday, 23rd March 2013

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:25 25 G U16 4X+
final
Race: B  
B 08:30       Race: A  
C 08:45 26 B U16 2X
final
Race: B  
D 08:50       Race: A  
E 09:05 27 G U18 1X
final
Race: B  
F 09:10       Race: A  
G 09:25 28 B U18 1X
final
Race: B  
H 09:30       Race: A  
I 09:45 29 G U15 2X
final
Race: B  
J 09:50       Race: A  
K 10:05 30 B U15 4X+
final
Race: B  
L 10:10       Race: A  
M 10:30 31 G U17 8+
final
Race: A  
N 10:50 32 B U17 4+
final
Race: A  
O 11:05 33 G L18 2X
final
Race: B  
P 11:10       Race: A  
Q 11:25 34 B L18 2X
final
Race: B  
R 11:30       Race: A  
S 11:45 35 G U16 4+
final
Race: B  
T 11:50       Race: A  
U 12:10 36 B U16 8+
final
Race: A  
V 12:25 37 G U18 4X+
final
Race: B  
W 12:30       Race: A  
X 12:45 38 B U18 2X
final
Race: B  
Y 12:50       Race: A  
Z 13:05 39 G U15 8+
final
Race: B  
A 13:10       Race: A  
B 13:25 40 B U15 4+
final
Race: B  
C 13:30       Race: A  
D 13:45 41 G U17 2X
final
Race: B  
E 13:50       Race: A  
F 14:05 42 B U17 4X+
final
Race: B  
G 14:10       Race: A  
H 14:25 43 G N18 4+
final
Race: B  
I 14:30       Race: A  
J 14:45 44 B N18 4+
final
Race: B  
K 14:50       Race: A  
L 15:05 45 G U16 2X
final
Race: B  
M 15:10       Race: A  
N 15:25 46 B U16 1X
final
Race: B  
O 15:30       Race: A  
P 15:40 47 G U18 8+
final
Race: B  
Q 15:45 48 B U18 8+
final
Race: B  
R 15:50 47 G U18 8+
final
Race: A  
S 16:10 48 B U18 8+
final
Race: A  
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.