Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don McDonald & Jock MacIntosh
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden
|
||||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
||||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Todd Petherick
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
||||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt
|
||||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Roger Batley
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Charles Benedek-Rooney (stroke), Nick Dougherty, Simon Reeves, Benjamin Ganley + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: AQUI
|
||||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: AQUI
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Don McDonald & Jock MacIntosh
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don McDonald & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Todd Petherick
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Charles Benedek-Rooney (stroke), Nick Dougherty, Simon Reeves, Benjamin Ganley + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Nick Dougherty (stroke), Charles Benedek-Rooney, Simon Reeves, Benjamin Ganley + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Don McDonald & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: AQUI
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Andrew Jolly
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Don McDonald & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Todd Petherick
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Richard Sheppard & Scott McGill
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Mike Westenra
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Bruce Holden
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Benjamin Ganley (stroke), Simon Reeves, Nick Dougherty, Charles Benedek-Rooney + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Don Baron & Bruce Holden
|
Time trial 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Todd Petherick
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Don McDonald & Jock MacIntosh
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: AQUI
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Charles Benedek-Rooney (stroke), Nick Dougherty, Simon Reeves, Benjamin Ganley + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Benjamin Ganley (stroke), Simon Reeves, Nick Dougherty, Charles Benedek-Rooney + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Richard Sheppard & Scott McGill
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Mike Westenra
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Andrew Jolly
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
Social