Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
||||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Harvey
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Cullam Davie
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lorraine Murray
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Smith & D Dudley
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: D Dudley & P Smith
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#3
WNHS
Coached by: P Dudley & P Smith
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joseph Findlay & Mark Day
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
||||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Vanessa Harvey
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Nick Robertson & Stew Mitchell
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
E Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
||||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#2
KHSD
Coached by: Kelvin Maker
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Vanessa Harvey
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
||||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#2
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#4
WNHS
Coached by: D Dudley & P Smith
|
||||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: Kelvin Maker
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#4
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Harvey
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lorraine Murray
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: D Dudley & P Smith
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Smith & D Dudley
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Cullam Davie
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Harvey
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joseph Findlay & Mark Day
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: D Dudley & P Smith
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Vanessa Harvey
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Cullam Davie
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Smith & D Dudley
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lorraine Murray
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#3
WNHS
Coached by: P Dudley & P Smith
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Nick Robertson & Stew Mitchell
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lorraine Murray
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#2
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: James Harvey
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joseph Findlay & Mark Day
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Nick Robertson & Stew Mitchell
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Smith & D Dudley
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#4
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Cullam Davie
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: D Dudley & P Smith
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#2
KHSD
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#3
TRGB
Coached by: Cullam Davie
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Harvey
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#3
WNHS
Coached by: P Dudley & P Smith
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Vanessa Harvey
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Joseph Findlay & Mark Day
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Cullam Davie
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Vanessa Harvey
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Annabel Ritchie
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#4
WNHS
Coached by: D Dudley & P Smith
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
Time trial 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#2
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#2
KHSD
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Vanessa Harvey
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#4
WNHS
Coached by: D Dudley & P Smith
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#4
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Social