You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 4th (07:43.09)
- Time trial: placed 15th (06:06.98)
Crew
#1
AGSB
Blake Koefoed (stroke), John Burford, Matt Hamilton, Harry Hornabrook, Jim Aimer, Erik Koefoed, Max Cooper, Ben Toogood + Hamish Lowry (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (7:05.35)
- Time trial: placed 8th (5:23.09)
- B Final: placed 6th (7:00.55)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 1st (6:54.69)
- Semi-final 1: placed 1st (6:53.55)
- A Final: placed 2nd (6:52.71)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 2nd (07:16.05)
- Quarter-final 1: placed 5th (7:13.14)
- C Final: placed 1st (07:08.27)
Crew
#1
AGSB
Sam Ashby (stroke), Cam Finlay, Damien Gleye, Matt MacDonald, Hunter Freeman, Findlay Carter, Harry Numans, Jacob Johnson + Finn Humberstone Hurley (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 6th (7:46.44)
- Time trial: placed 8th (5:09.71)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 3rd (7:44.46)
- Time trial: placed 5th (05:07.40)
- Semi-final 1: placed 4th (06:50.46)
- A Final: placed 6th (7:08.07)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 4th (7:56.75)
- Time trial: placed 4th (5:13.27)
- B Final: placed 4th (7:10.41)
Crew
#1
AGSB
Kuan-Hao Chen (stroke), John Burford, Blake Koefoed, Matt MacDonald, Max Cooper, Cam Finlay, Adam Clark, Mitchell Courtney + Jacob Merwood (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
Leo Kirk (stroke), Toby Rainger, Garrick Donald, Iden Schumann, James Grant, Liam Hauser, Sam Poulsen, Tom Cunningham + Finn Humberstone Hurley (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 4th (6:50.01)
- Time trial: placed 9th (4:54.32)
- B Final: placed 5th (6:41.53)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 1st (7:22.59)
- Semi-final 2: placed 1st (7:48.07)
- A Final: placed 2nd (06:57.07)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (7:25.30)
- Time trial: placed 14th (05:15.97)
- C Final: placed 7th (08:13.49)
Crew
#1
AGSB
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 6th (08:25.17)
- Time trial: placed 17th (5:31.61)
Crew
#1
AGSB
Darcy Palmer (stroke), John Burford, Daniel Ross, Robert Humby, Jim Aimer, Erik Koefoed, Max Cooper, Bill Stanley-Harris + Matt Wylie (cox)
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 4th (6:42.23)
- Time trial: placed 3rd (04:30.98)
- A Final: placed 7th (6:06.02)
Social