Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
||||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
George Satterthwaite (stroke), Tobias Robertshawe, Ben Wade, Robert Clifford + Jonathon Calder (cox)
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Smith
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid & Alex Dawson
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joseph Findlay & Mark Day
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Smith
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
George Satterthwaite (stroke), Tobias Robertshawe, Ben Wade, Robert Clifford + Jonathon Calder (cox)
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Roger Batley
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Andrew Jolly
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Sean van Nieuwenhuizen (stroke), Cole Starling, Mathew Bennett, Tom Coleman + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Smith
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Roger Batley
|
Time trial 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Smith
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Andrew Jolly
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong & Kieran McGirr
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Social