Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
||||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinlcair
|
||||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
||||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong & Richard Harrison
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid & Cameron Watson
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid & Cameron Watson
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ged Campbell
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid & Cameron Watson
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Lloyd Banton
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
Time trial 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Graham Smith
|
Social