Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
||||
Entity
WMEA
WMEA
Marlborough |
Crew
#1
WMEA
Coached by: NELC
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin & Catherine Duffin
|
||||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinlcair
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Graham Smith
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Cameron Watson & Alex Dawson
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard & Robin Crooks
|
||||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Rowland
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joseph Findlay & Mark Day
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
||||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinlcair
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin & Catherine Duffin
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Cameron Watson & Alex Dawson
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WMEA
WMEA
Marlborough |
Crew
#1
WMEA
Coached by: NELC
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard & Robin Crooks
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Rowland
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin & Catherine Duffin
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joseph Findlay & Mark Day
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Don Baron
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Diana Hatwell & Steve Kelly
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard & Robin Crooks
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Cameron Watson & Alex Dawson
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: NELC
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WMEA
WMEA
Marlborough |
Crew
#1
WMEA
Coached by: NELC
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Peter Sinlcair
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Rowland
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
Time trial 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Cameron Watson & Alex Dawson
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Rowland
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joseph Findlay & Mark Day
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Diana Hatwell & Steve Kelly
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
Social