Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joseph Findlay & Mark Day
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Todd Petherick
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Josh Schmidt
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Bruce Holden
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
||||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: AQUI
|
||||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kirsten Stallard
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Todd Petherick
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Hamish Maxwell (stroke), Klaas van der Oord, Thomas Sutherland, Finley Harrison + Cameron Edge (cox)
Coached by: Roger Batley & Grant Scott
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Bruce Holden
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: AQUI
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Mattson Darrah (stroke), Jahred Seumanutafa, Patrick Bull, Liam Hawthorne + Brodie Lochore-Pye (cox)
Coached by: Richard Sheppard & Scott McGill
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kirsten Stallard
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: John Wilson & Ian Woodward
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joseph Findlay & Mark Day
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Pete Cradock
|
Time trial 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Malcolm McIntyre & Peter O'connor
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: AQUI
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kirsten Stallard
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Mattson Darrah (stroke), Jahred Seumanutafa, Patrick Bull, Liam Hawthorne + Brodie Lochore-Pye (cox)
Coached by: Richard Sheppard & Scott McGill
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Hamish Maxwell (stroke), Klaas van der Oord, Thomas Sutherland, Finley Harrison + Cameron Edge (cox)
Coached by: Roger Batley & Grant Scott
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: John Wilson & Ian Woodward
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Pete Cradock
|
Social