Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: NELC
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Jack Allan
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
PARA
PARA
Wellington |
Crew
#1
PARA
Coached by: N. Tonkin & L. Connell
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Sarah Wolff
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie & Sarah Bruce
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Robbie Holmes
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#3
SLDG
Coached by: Russell Everett
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Gus Berghan
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: James O'connor & Della Hammersley
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Annie Montgomery & Charlotte Kenny
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Nikki McLellan
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Jackie Abraham
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink & L Obrien
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Nicky Staite & Claire Lebeau
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle
|
Social