Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
||||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
||||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
||||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Nick Robertson & Stew Mitchell
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ged Campbell
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly & Brian Stephenson
|
||||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
||||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#1
MASS
Coached by: Brian Hawthorne
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Hamish Ramsay & Martin Obrien
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mark Shirley
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Peacre
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
|
||||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#2
CROM
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
||||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: John Wilson & Ian Woodward
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Louis Kimber
|
||||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Joe Findlay
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
STLN
Coached by: Curtis Warner
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Nick Robertson & Stew Mitchell
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ged Campbell
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly & Brian Stephenson
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: John Wilson & Ian Woodward
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#1
MASS
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mark Shirley
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Joe Findlay
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Louis Kimber
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ged Campbell
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Peacre
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
STLN
Coached by: Curtis Warner
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly & Brian Stephenson
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Nick Robertson & Stew Mitchell
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Hamish Ramsay & Martin Obrien
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#2
CROM
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#2
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#2
CROM
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: John Wilson & Ian Woodward
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
STLN
Coached by: Curtis Warner
|
|||
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Chris Longbottom
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#1
MASS
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Curtis Warner
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Nick Robertson & Stew Mitchell
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ged Campbell
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Hamish Ramsay & Martin Obrien
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
WMEA
WMEA
Marlborough |
Crew
#1
WMEA
Coached by: NELC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mark Shirley
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Louis Kimber
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly & Brian Stephenson
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie & Dave Hanan
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Peacre
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Joe Findlay
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
Time trial 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Louis Kimber
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Hamish Ramsay & Martin Obrien
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Joe Findlay
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: Bill Campbell & Glynn Davies
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
STLN
Coached by: Curtis Warner
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Graham Smith
|
Social