You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek & Lloyd Banton
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Heat 7: placed 4th (7:59.78)
- Quarter-final 1: placed 7th (8:03.02)
- D Final: placed 2nd (7:49.79)
Crew
#1
STPA
Caleb Dallow (stroke), Matte Srhoj, Charlie MacDonnell, Campbell Milne, Matthew Bluck, Rory Baker, Emile Commarieu, Stefan Grgicevich + Ian Cairns (cox)
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (6:17.72)
- Repechage 1: placed 4th (6:34.95)
- A Final: placed 8th (6:18.53)
Crew
#1
STPA
Samuel Davison (stroke), Tom Miller, Matthew Callaghan, Leo Ngatai-Tafau, Richard Bluck, Luka Hayward, Arthur Hauter, Dominic English + Ryan Patten (cox)
Coached by: Sigrid Davis & Stacey Lithgow
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
Crew
#1
STPA
Samuel Davison (stroke), Tom Miller, Matthew Callaghan, Leo Ngatai-Tafau, Benjamin Pendreigh, Luka Hayward, Jacob Morrow, Dominic English + Ian Cairns (cox)
Coached by: Sigrid Davis & Stacey Lithgow
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
Crew
#1
STPA
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 3rd (7:21.51)
- Quarter-final 4: placed 4th (7:41.63)
- Semi-final 1: placed 8th (7:44.00)
- B Final: placed 5th (7:10.31)
Crew
#1
STPA
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 1st (7:28.98)
- Quarter-final 1: placed 2nd (8:04.23)
- Semi-final 2: placed 6th (8:22.99)
- B Final: placed 5th (7:35.82)
Crew
#1
STPA
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 2nd (6:47.03)
- Repechage 3: placed 1st (6:52.35)
- Semi-final 2: placed 5th (7:19.01)
- B Final: placed 1st (6:42.26)
Crew
#2
STPA
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 5th (7:14.84)
- Repechage 2: placed 3rd (7:04.10)
- Semi-final 1: placed 8th (7:40.57)
- B Final: placed 7th (7:01.77)
Crew
#1
STPA
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (7:10.84)
- Repechage 1: placed 4th (7:14.40)
- C Final: placed 2nd (7:36.34)
Crew
#1
STPA
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 4th (7:05.45)
- Repechage 3: result (DNS)
Crew
#1
STPA
Coached by: Sigrid Davis & Stacey Lithgow
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 1st (6:59.57)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:34.35)
- A Final: placed 1st (6:53.59)
Crew
#1
STPA
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Heat 5: placed 1st (8:07.65)
- Quarter-final 1: placed 3rd (8:32.72)
- Semi-final 1: placed 4th (8:00.34)
- A Final: placed 8th (8:18.29)
Crew
#2
STPA
Coached by: Sigrid Davis & Stacey Lithgow
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 5th (8:32.79)
- Repechage 1: placed 4th (8:09.59)
- Quarter-final 4: placed 8th (8:43.83)
- D Final: placed 2nd (8:34.49)
Social