Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Judd Speedy
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Aaron Farr
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Dale Maher
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Harvey
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Mark Clemo & Aaron Farr
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: James Lilley & Dale Maher
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Smith
|
||||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan & Royce Wilson
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Mark Ware
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
||||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
||||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Harvey
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Judd Speedy
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Aaron Farr
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Dale Maher
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Harvey
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan & Royce Wilson
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Mark Clemo & Aaron Farr
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Aaron Farr
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Dale Maher
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Smith
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: James Lilley & Dale Maher
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Judd Speedy
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jeremy Coxon & Mike Trautvetter
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Leon O'Conell
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Mark Clemo & Aaron Farr
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Harvey
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Mike Power
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Smith
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Leon O'Conell
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Mark Ware
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Judd Speedy
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Dale Maher
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Mark Clemo & Aaron Farr
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Aaron Farr
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jeremy Coxon & Mike Trautvetter
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan & Royce Wilson
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: James Lilley & Dale Maher
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
Social