Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Todd Petherick
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell & Kerry Wilkins
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Adrian Webster
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Bert Gruythysen & Campbell Clayton-Greene
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink & Dave Dudley
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Kerry Wilkins & Maurice Maxwell
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Andrew Jolly & John Frampton
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
||||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Mark Day & Joe Findley
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#3
NELB
|
||||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#3
WNHS
|
||||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan & Royce Wilson
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Tim Osmers
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: James Lilley & Tim Osmers
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Kerry Wilkins & Maurice Maxwell
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Don Baron
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
Social