Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Jared Capon
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#2
HASG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Nick Dawe
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Rob McCaig & Emily Barker
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#2
WOOD
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Anna Cullum
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Caitlin Buist
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Gina Persico
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Gina Persico
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Dan Kelly & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Mark O'Connor
|
Repechage 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: N. Gibb N. Saxton & Nicky Staite
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Nick Dawe
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
Social