Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Nick Dawe
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Alexander
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Neil Gibb Neil Saxton & Nicky Staite
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O Neil & Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Mark Norman
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Charlie Graham & Craig Taylor
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Gina Persico
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Alexander
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HLCR
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
PARA
PARA
Wellington |
Crew
#1
PARA
Coached by: Nick Tonkin
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Katie Damsteegt
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matt Adam
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTG
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Kelly Symons & Ryan Wild
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Dave Bugler & Mike McManaway
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Neil Gibb Neil Saxton & Nicky Staite
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#3
SMCO
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Anna Cullum
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#2
SMCO
Coached by: Rob Holmes
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: John O'Connor
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Caitlin Buist
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Ian Weenink
|
|||
Entity
PUKC
PUKC
Auckland |
Crew
#1
PUKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Jack Allan
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
Social