You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Event
1
B U17 1X
Sponsored by: George Kempton
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dave Williamson
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Nigel Badderly
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Michael Berry
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Samantha Crossley (stroke), Georgia Foster, Georgie Smith, Lizzie Stevenson + Isabella Roberts (cox)
Coached by: Annie Montgomery & Connor Fraher
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Alice Grigg (stroke), Hannah Kerrigan, Charlotte Armstrong, Laura Batchelor-Cook + Georgia Batten (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Nick Tetley
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly Smith
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Al Tattersall
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Dougal Macdonald
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Nigel Badderly
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Dave Ayres & Rob Bruce
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Elyse Rothery & Jeff Johnson
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Kate Strawbridge (stroke), Charlotte Strowger-Turnock, Francesca Kraayvanger, Madison Taylor + Courtney King (cox)
Coached by: Tom Mann & Sheldon Carr
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Bruce Holden
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Callum Ross & Will Maling
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
Coached by: Peter O'Connor & Eddy Sullivan
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes & Tim Babbage
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Chris Foot & James Stephenson
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dave Williamson
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Braden Kempthorne & Don Baron
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#2
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: Karen Westenra
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Al Tattersall
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Tom Gearing
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glynn Davies
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Dougal Macdonald
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Michael Berry
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: John Wilson
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
Event
11
B U17 8+
Sponsored by: Selbie family
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes & Tim Babbage
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Andrew Blake & Mark James
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Mica Erdmann (stroke), Mia Cunningham South, Amy Hunter, Latiesha Nathan + Francesca MacGregor (cox)
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Matt Lilly
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Peter O'Connor & Eddy Sullivan
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: K Maker
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Rory Accorsi
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Gabrielle Peach & Chris Johnson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: George Keys
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Ray Hamilton
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith & Logan Keys
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Joe Barclay
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: James Lilley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matt Adam
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Andrew Jolly & Shane Muir
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: K Maker
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Stephenson & Andy Hadcroft
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Annie Montgomery & Connor Fraher
|
|||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cameron Abbey & Loren Mathewson
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
|
Event
23
B U15 8+
Sponsored by: High Country Auto / Armstrong Realty
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Jack Collin & Hannah Starnes
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Gabrielle Peach & Charlie Turner
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kylie Johnson
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Bill Campbell
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Jordan Stanley
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Ross Lindstrom & Charlotte Kenny
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft & Chris Foot
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Peter O'Connor & Eddy Sullivan
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Jack Quinn
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#3
CHCO
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes & Tim Babbage
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Natalie Matheson & Matt Adam
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
Samantha Hart (stroke), Ruby Matangi, Lucy McIlroy-Foster, Taryn Morgan + Stella Humberstone-Hurley (cox)
|
Event
27
G U16 4X+
Sponsored by: Lex Clark
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Stella Clayton-Greene (stroke), Zoe Johnston, Sophie Mischefski, Gabrielle Leonard-Hansby + Annabelle Prescott (cox)
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Hannah Hood & Jacqui Van Dam
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: J Sandston
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Jeremy Coxon
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Fabian Dolamore
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Cameron Watson
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: John Wilson
|
Event
29
G U18 1X
Sponsored by: Bruce Fraser
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Michael Harrison
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#2
FRAS
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Alan Maclean & Nick Hanna
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Mike Power
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Connor Fraher & Annie Montgomery
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#2
MLBG
Coached by: Mike McManaway & Mark James
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Chris Foot & Andy Hadcroft
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glynn Davies
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sam Kember
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Marika Parker (stroke), Antonio Frances-Rees, Hamish Fitzgerald, Regan Ashley + Brittney McDowell (cox)
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Al Tattersall
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Jordan Stanley
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Peter O'Connor & Eddy Sullivan
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Hamish Ramsay & Marty Obrien
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Ross Lindstrom & Charlotte Kenny
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Jack Quinn
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Dave Ayres
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Andrew Jolly & Shane Muir
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Chris Foot & James Stephenson
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: George Keys
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#2
NELB
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: K Maker
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#3
WNHS
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Tom Gearing
|
Event
37
G U16 4+
Sponsored by: Ray & Jill Frew
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Mollie James
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Maggie Booker (stroke), Melissa Blackmore, Constance Stirling, Alice Loretto + Ella Greenslade (cox)
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cameron Abbey & Loren Mathewson
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
Event
40
B U18 2X
Sponsored by: Selbie family
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Logan Keys
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Toby Pascoe & Joe Findley
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: John Cheesman
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: George Keys
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#2
HUAN
Coached by: Scott Gundesen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Emma Roberts (stroke), Gaby McKellar, Harriet Kitchingman, Laura Chancellor, Sophie MacGibbon, Millie Crossland, Meg James, Caroline Wells + Grace Cocks (cox)
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Charlotte Connor (stroke), Issy Meikle, Zoe Millar, Fenella Hemi, Daisy Forsythe, Tayla Morgan, Jade Raby, Sophie Davies + Lucille Reece (cox)
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Georgia Brooks (stroke), Amy Walker, Abby Bartels, Isobel Eliadis-Watson, Chanle Harmse, Ricki-Lee Persen, Kate Potter, Emma Haman + Megan Henderson (cox)
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Sarah Anderson (stroke), Ella Thomson, Arabella Mitchell, Olivia Bloor, Brooke Walden, Meg Walden, Chelsea Whittaker, Sophie Pease + Charlotte Grey (cox)
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke, Braden Kempthorne
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Jack Quinn
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Natalie Marriott & Matt Jones
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Toby Pascoe
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Toby Pascoe
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Caroline Pearson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Osmers
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: George Keys
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Sasha Vander Ster (stroke), Reuben Clutterbuck, Daniel Hayward, Leon Barrowcliffe + Finn Jenkins (cox)
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
Event
45
G N18 4+
Sponsored by: Bruce Fraser
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: James Stephenson & Sophie Camens
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Connor Fraher & Annie Montgomery
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Matt Lilley
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#2
NCOG
Coached by: Jack Collin & Hannah Starnes
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Sophie Camens & James Stephenson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Tom Gearing
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Benjamin Burgess (stroke), Martin Tamoaieta, Alexander Andersen, Henry Ryan + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Drew Tierney & Ross Tong
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jamie Vou
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Dougal Macdonald
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#3
SHIR
Coached by: James Lilley
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#2
WTKB
Coached by: Erica Taylor
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams & Aspen Whalen
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Mollie James
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Mike Harrison & Geoff Perry
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
Social