Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: J Sandston
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Jeremy Coxon
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Fabian Dolamore
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Cameron Watson
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
Coached by: John Wilson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joe Findley
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: George Keys
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jamie Vou
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Nigel Badderly
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: James Beattie
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Gabrielle Peach & Chris Johnson
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Nick Tetley
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Richard Harrison & Ross Tong
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jeremy Coxon
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#2
CULI
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Rachael Turnbull
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jodie Haskell
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
Social