Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Joseph Findley
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Duncan Grant & Josh Wedlake
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: J Sandston
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#3
ASHB
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Joe Findley
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joe Findley
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Richard Harrison & Ross Tong
|
||||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#3
JHAR
Coached by: Rachael Turnbull
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
||||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#2
CROM
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Duncan Grant & Josh Wedlake
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#3
ASHB
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Joe Findley
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joe Findley
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Joseph Findley
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: J Sandston
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Richard Harrison & Ross Tong
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#2
CROM
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#3
JHAR
Coached by: Rachael Turnbull
|
|||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Joe Findlay
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Joe Findley
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Ayres
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Mike Power
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Richard Harrison & Ross Tong
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#4
ASHB
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Adrian Webster
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Matt Hill
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Duncan Grant & Josh Wedlake
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: J Sandston
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Joe Findley
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Joe Findlay
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
|||
Entity
APAR
APAR
Southland |
Crew
#1
APAR
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Mike Power
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Richard Harrison & Ross Tong
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Nicki Debuyzer
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Joseph Findley
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#3
ASHB
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#4
ASHB
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joe Findley
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Dave Ayres
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#2
CROM
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#3
JHAR
Coached by: Rachael Turnbull
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
Social