Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
||||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes & Tim Babbage
|
||||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Blair Currie
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
||||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
||||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
||||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Chris Foot & James Stephenson
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Chick Hammond
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
||||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cameron Abbey & Loren Mathewson
|
||||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
||||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
|
||||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Roger Norman
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
||||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
||||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes & Tim Babbage
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Chris Foot & James Stephenson
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes & Tim Babbage
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Roger Norman
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Tim Parker
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cameron Abbey & Loren Mathewson
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Chris Foot & James Stephenson
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cameron Abbey & Loren Mathewson
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Caroline Pearson
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Hannah Starnes & Tim Babbage
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Chris Foot & James Stephenson
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Roger Norman
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Peter Scott
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Chick Hammond
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cameron Abbey & Loren Mathewson
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Mimi Tanski & Rachael Kennedy
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Caroline Pearson
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Alastair Riddle
|
Social