Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glynn Davies
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Chris Foot & Andy Hadcroft
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder & Anthony Berkers
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sam Kember
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Fiona Basset
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Sam Kember
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Pat McQuinn
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Henry Ryan (stroke), Alexander Andersen, Martin Tamoaieta, George Downey + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Drew Tierney & Ross Tong
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Marika Parker (stroke), Antonio Frances-Rees, Hamish Fitzgerald, Regan Ashley + Brittney McDowell (cox)
Coached by: Brian Stephenson
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Pat McQuinn
|
||||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glynn Davies
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Chris Foot & Andy Hadcroft
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Fiona Basset
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Henry Ryan (stroke), Alexander Andersen, Martin Tamoaieta, George Downey + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Drew Tierney & Ross Tong
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Pat McQuinn
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder & Anthony Berkers
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sam Kember
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Sam Kember
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Marika Parker (stroke), Antonio Frances-Rees, Hamish Fitzgerald, Regan Ashley + Brittney McDowell (cox)
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Gabrielle Peach & Latham Jones
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Sam Kember
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Fiona Basset
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Gabrielle Peach & Latham Jones
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Lauren Clark & Jim Little
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glynn Davies
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder & Anthony Berkers
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Henry Ryan (stroke), Alexander Andersen, Martin Tamoaieta, Henry Ryan + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Drew Tierney & Ross Tong
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Marika Parker (stroke), Antonio Frances-Rees, Hamish Fitzgerald, Regan Ashley + Brittney McDowell (cox)
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Gerard Mulvay & Russel Mills
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Harvey & Sam Martel
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Pat McQuinn
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sam Kember
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Al Tattersall
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Pat McQuinn
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Dougal Macdonald
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Chris Foot & Andy Hadcroft
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glynn Davies
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sam Kember
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Marika Parker (stroke), Antonio Frances-Rees, Hamish Fitzgerald, Regan Ashley + Brittney McDowell (cox)
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Al Tattersall
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Fiona Basset
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Lauren Clark & Jim Little
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder & Anthony Berkers
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Gabrielle Peach & Latham Jones
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: James Harvey & Sam Martel
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Pat McQuinn
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Henry Ryan (stroke), Alexander Andersen, Martin Tamoaieta, George Downey + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Drew Tierney & Ross Tong
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Sam Kember
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Pat McQuinn
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Gerard Mulvay & Russel Mills
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
Coached by: Dougal Macdonald
|
Social