Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
||||
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Joseph Findley
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dave Williamson
|
||||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith
|
||||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Nigel Badderly
|
||||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: K Maker
|
||||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#2
HUAN
Coached by: Scott Gundesen
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Callum Ross
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Burns & Nick Lloyd
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell & Kerry Wilkins
|
||||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Scott Gundesen
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#3
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly Smith
|
||||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joe Findley
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Tim Babbage
|
||||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#2
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
E Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft & James Stephenson
|
F Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
||||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Adrian Webster
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dave Williamson
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Joseph Findley
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Callum Ross
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Scott Gundesen
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Joseph Findley
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: K Maker
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Burns & Nick Lloyd
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joe Findley
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell & Kerry Wilkins
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dave Williamson
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#2
HUAN
Coached by: Scott Gundesen
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Nigel Badderly
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#2
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#3
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly Smith
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Nigel Badderly
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Repechage 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#2
HUAN
Coached by: Scott Gundesen
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft & James Stephenson
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dave Williamson
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Nigel Badderly
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Michael Berry
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#2
HUAN
Coached by: Scott Gundesen
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#3
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly Smith
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft & James Stephenson
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#2
KAVA
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Mike Power
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Joseph Findley
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Jamie McKenzie
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#2
WTKB
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Michael Berry
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
|
|||
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: K Maker
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Scott Gundesen
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Callum Ross
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Osmers
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Fabian Dolamore
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Liam Smith
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Joe Findley
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
Heat 8 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Burns & Nick Lloyd
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Nigel Badderly
|
Social