You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley & Mike Stanley
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Al Tattersall
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Peter Abbot
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Mr Owen Gould
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Callum Wright
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas & Ella Fitzsimons
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Claire Harrison & Ella Campbell
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Bridget Hendry
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Bella Smolnicki & Aly Dickie
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#1
SHLH
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#3
TAUP
Coached by: Brenda Lawson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Sue O'Callaghan
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#2
NPLB
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Rachael Turnbull & Mark Day
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
SHGH
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Tim Logan
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Kelly Pinfold & Ryan Wild
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Tamara-Ruby Komarova (stroke), Frances Porter, Maddy Thornton, Sally Wylaars + Isabella Sherburd (cox)
Coached by: Peter O'Connor & Kendal Everest
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Jack Shuttleworth & Josh Wedlake
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Al Tattersall & Kaye Surgenor
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Kylee Corboy
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Rachael Turnbull
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle & Glen Reichardt
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Fiona McKay & Eddie Sullivan
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: George Keys
|
|||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Jaime Macfie & Kiersten Dehaven
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#3
NCOG
Coached by: Hannah Starnes
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Kelly Hamilton
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Alex Kite
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Catherine Duffin & Sheldon Carr
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Peter Abbot
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Ross Lindstrom
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: David Potts & Clive Steenson
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Pat McQuinn
|
Social