Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas & Kevin Meates
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
||||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#1
TTAI
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
||||
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Hayden Shaw
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Stacey Tamblin
|
||||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Tony Bone
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
||||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Jaimee Harrison
|
||||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Russell Everett
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Alan Cleaver
|
||||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
||||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Tony Bone
|
||||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
|
||||
Entity
TTAI
TTAI
Otago |
Crew
#2
TTAI
Coached by: John Parnell
|
||||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
||||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: Rex Jones
|
||||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Alex Hyland
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
SHGH
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lisa Owen
|
Social